Siarczyste mrozy na Podlasiu. Kiedy spodziewane jest ocieplenie? Ważna prognoza

i

Autor: jch Siarczyste mrozy na Podlasiu. Kiedy spodziewane jest ocieplenie?

Siarczyste mrozy na Podlasiu. Kiedy spodziewane jest ocieplenie? Ważna prognoza

2021-01-19 9:06

Od ostatniego piątku mieszkańcy północno-wschodniej Polski muszą się zmagać z siarczystymi mrozami. Minionej nocy największy mróz odnotowano w Jabłonowie-Wypychach (woj. podlaskie), gdzie temperatura spadła do -23°C. Kiedy spodziewane jest ocieplenie? Sprawdzamy!

Zgodnie z prognozą IMGW na rozpoczynający się tydzień, w całym kraju będzie robić się coraz cieplej – najpierw na zachodzie, później w centrum, aż po wschód. Mimo zachmurzenia od środy w całym kraju w dzień temperatura będzie dodatnia.

Siarczyste mrozy na Podlasiu. Kiedy spodziewane jest ocieplenie? Ważna prognoza

Dyżurny synoptyk Tomasz Siemiemiuk z biura prognoz IMGW w Białymstoku poinformował, że we wtorek 19 stycznia pogoda w regionie zacznie się zmieniać, zacznie się chmurzyć i może padać śnieg, ale będzie rosła temperatura. Pod koniec dnia prognozowana jest na poziomie od -6 do -11 st. C.

Czytaj też: Ależ ZIMNO! Rekord MROZU na Podlasiu! Jak będzie we wtorek?

W nocy z wtorku nad środę nad Podlaskie powinien nadejść front cieplejszego powietrza, a związane z nim będą opady śniegu, przechodzące w deszcz ze śniegiem, miejscami marznący deszcz i mżawkę powodującą gołoledź. Prognozowana temperatura w nocy spadnie do ok. minus 10 st Celsjusza.

Już w środę w w Białymstoku będzie wyraźnie cieplej. Mróz w ciągu dnia nie powinien być większy niż -4°C. W czwartek w Białymstoku słupki rtęci będą bliskie zeru.

Wybierz najpiękniej rozświetlone miasto w Polsce! Do wygrania sprzęt o wartości 200 tys. złotych. Kliknij tutaj!

Zobacz zdjęcia: Zima stulecia w Polsce 1979 rok