Rondo Jagiellonii w Białymstoku. Budowa masztu może kosztować więcej niż zakładano

i

Autor: Dawid Gromadzki/UM Białystok Rondo Jagiellonii w Białymstoku. Budowa masztu może kosztować więcej niż zakładano

Rondo Jagiellonii w Białymstoku. Budowa masztu może kosztować więcej niż zakładano

2021-04-15 11:39

W Białymstoku u zbiegu al. Jana Pawła II i ul. Narodowych Sił Zbrojnych znajduje się rondo Jagiellonii. Ma tam stanąć maszt białostockiego klubu. Niestety fani Jagi muszą jeszcze uzbroić się w cierpliwość. Jak podaje PAP, z powodu ceny znacznie przewyższającej założenia finansowe projektu, pierwszy przetarg będzie unieważniony. Miasto ogłosi kolejny.

Jak podaje PAP, na środku ronda ma stanąć maszt z flagą Jagiellonii - zdecydowali o tym mieszkańcy przy wyborze projektów do budżetu obywatelskiego na 2021 rok. Projekt został zgłoszony jako ogólnomiejski i znalazł się w grupie pomysłów wybranych do realizacji. Poparło go w głosowaniu ponad 1,2 tys. osób. Według szacunków zgłaszających, projekt i budowa takiego masztu z flagą, powinna kosztować ok. 26 tys. zł. Urząd Miejski w Białymstoku ogłosił przetarg, obejmujący projekt i prace budowlane, do którego wpłynęła tylko jedna oferta. Jak wynika z informacji opublikowanej w Biuletynie Informacji Publicznej magistratu, firma z Siemiatycz zaproponowała jednak cenę kilka razy wyższą - blisko 93,5 tys. zł brutto. Czytaj też: "Rolnicy. Podlasie": W Plutyczach relaks. Ludzie z miasta mogą im zazdrościć [ZDJĘCIA, WIDEO]

Jagiellonia Białystok

Jak wynika z informacji uzyskanych przez PAP w Urzędzie Miejskim w Białymstoku, z powodu ceny znacznie przewyższającej założenia finansowe projektu, przetarg będzie unieważniony, ale ogłoszony zostanie kolejny. Przedtem urzędnicy chcą urealnić kosztorys i zakres planowanych prac. Zakładają, że przetarg uda się ogłosić w ciągu miesiąca.