Rusza rekrutacja do przedszkoli w Białymstoku. Jak zapisać swoje dziecko?

i

Autor: Adam Ludwiczak/UM Białystok Rusza rekrutacja do przedszkoli w Białymstoku. Jak zapisać swoje dziecko?

Rusza rekrutacja do przedszkoli w Białymstoku. Jak zapisać swoje dziecko?

2022-02-24 11:46

W Białymstoku (woj. podlaskie) ruszyła rekrutacja do przedszkoli. Jest przygotowanych ponad 10 tys. miejsc w przedszkolach samorządowych, oddziałach przedszkolnych w szkołach i placówkach niepublicznych, z którymi samorząd ma podpisaną umowę.

Rekrutacja do przedszkoli samorządowych i oddziałów przedszkolnych na rok szkolny 2022/2023 rozpoczęła się w czwartek (24 lutego). Wnioski o przyjęcie do przedszkola lub oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej będzie można składać do 10 marca. Wnioski wypełniane będą elektronicznie, a po wydrukowaniu i podpisaniu powinny zostać dostarczone do przedszkola/szkoły pierwszego wyboru. Postępowanie rekrutacyjne odbywa się z wykorzystaniem systemu elektronicznego, w oparciu o kryteria ustawowe i samorządowe. Formularz wniosku dostępny będzie na stronie bialystok.formico.pl.

– W związku z koniecznością zminimalizowania zagrożenia epidemiologicznego istnieje możliwość potwierdzenia wniosku w systemie profilem zaufanym. Wówczas nie ma potrzeby składania go w formie papierowej – powiedział zastępca prezydenta Rafał Rudnicki.

Jak informuje urząd miejski w Białymstoku, listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych rodzice poznają 29 marca o godz. 15.00. Warunkiem przyjęcia zakwalifikowanego kandydata będzie potwierdzenie przez rodzica woli przyjęcia dziecka do danej placówki do 1 kwietnia (do godz. 15.00). Wyniki rekrutacji zostaną ogłoszone 4 kwietnia o godz. 15. Czytaj też: "Wszyscy z Warszawy". Tajemniczy list w butelce. Niesamowite odkrycie w Białymstoku

Zobacz zdjęcia: TOP 10: Najlepsze szkoły podstawowe w Białymstoku na podstawie egzaminu ósmoklasisty

Przedszkole idealne
Sonda
Czy Białystok to dobre miasto do życia?