Ruszyła rekrutacja do białostockich przedszkoli i klas pierwszych w szkołach podstawowych

i

Autor: Dawid Gromadzki/UM Białystok Ruszyła rekrutacja do białostockich przedszkoli i klas pierwszych w szkołach podstawowych

Ruszyła rekrutacja do białostockich przedszkoli i klas pierwszych w szkołach podstawowych

2019-02-25 18:16

W poniedziałek 25 lutego rozpoczęła się w Białymstoku rekrutacja do przedszkoli, a także klas pierwszych szkół podstawowych.

Rekrutacja do przedszkoli dotyczy dzieci w wieku od 3 do 6 lat, z roczników 2013-2016. Można też zgłaszać maluchy urodzone w 2017 roku, ale dostaną się one dopiero wtedy, gdy zostaną wolne miejsca. Listy zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych dzieci zostaną ogłoszone 26 marca. Rekrutacja wspomagana jest elektronicznie poprzez stronę www.nabor.um.bialystok.pl, ale wypełniony wniosek należy wydrukować, podpisać, a następnie dostarczyć do wybranej placówki. Rekrutacja do przedszkoli potrwa do 6 marca.

Zobacz także: Wypadek autobusu pod Białymstokiem. 9 osób rannych. Do szpitala trafiło 3 dzieci [ZDJĘCIA]

Miasto Białystok przygotowało łącznie ok. 10 480 miejsc dla przedszkolaków, w tym w przedszkolach samorządowych – ok. 8 500, w oddziałach przedszkolnych publicznych szkół podstawowych – 1 300 i ok. 670 miejsc w przedszkolach niepublicznych funkcjonujących na zasadach przedszkoli samorządowych na podstawie umowy z Miastem Białystok.

Od 25 lutego do 6 marca także rodzice przyszłych pierwszoklasistów mają czas na złożenie wniosków o przyjęcie do szkół podstawowych. Lista kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych zostanie podana 27 marca. Z kolei lista przyjętych i nieprzyjętych – 1 kwietnia. Więcej informacji o rekrutacji znajduje się w zakładce Edukacja. Trwają jeszcze dni otwarte w białostockich przedszkolach i szkołach podstawowych.

Czytaj także: Wraca pociąg "Hańcza" Suwałki - Kraków. Zieliński: "Udało mi się przekonać spółki kolejowe"

Według danych demograficznych 2 907 dzieci przystąpi do rekrutacji do klasy I szkoły podstawowej na rok szkolny 2019/2020. Miasto Białystok przygotowało ogółem 2 966 miejsc w 131 oddziałach, w tym 12 oddziałach integracyjnych i 1 oddziale sportowym.

ZOBACZ WIDEO: PiS podał kandydatów do Parlamentu Europejskiego