S8. Białystok - Warszawa. Znikają kolejne ograniczenia do 100 km/h

i

Autor: GDDKiA S8. Białystok - Warszawa. Znikają kolejne ograniczenia do 100 km/h

S8. Białystok - Warszawa. Znikają kolejne ograniczenia do 100 km/h

2018-12-27 19:00

Znikają kolejne ograniczenia prędkości do 100 km/h na S8, tym razem na odcinku Mężenin - Jeżewo. Wprawdzie ciągle obowiązuje tam czasowa organizacja ruchu, ale za wyjątkiem odcinków położonych wzdłuż nieczynnych jeszcze Miejsc Obsługi Podróżnych, od połowy grudnia 2018 roku można już jeździć 120 km/h.

Odcinek S8 Mężenin – Jeżewo został udostępniony kierowcom 30 grudnia 2017 roku. Od tego czasu trwały tam różne prace wokół drogi głównej i dlatego obowiązywały ograniczenia prędkości do 100 km/h.

Ostatnio jednak zakończyły się roboty przy drodze głównej, m.in. przy wygrodzeniach pasa drogowego i stąd - od 11 grudnia br. – ograniczenia prędkości zostały one zawężone tylko do fragmentów przylegających do ciągle zamkniętych Miejsc Obsługi Podróżnych -Cibory Północ, Cibory Południe (w budowie). Są też ograniczenia w rejonie jednego z wiaduktów (WD-17, obiekt nieodebrany, zamknięty, obowiązują objazdy do miejsc. Jawory i Zambrzyce Kapusty).

Czytaj także: Wypadek na DK 8. Osobówka zderzyła się z TIR-em. Jedna osoba ranna [ZDJĘCIA]

- W sumie na odcinku o długości 14,3 km ograniczenia obowiązują na niespełna 1,7 kilometrach, na pozostałych samochody osobowe mogą poruszać się z prędkością „kodeksową”, czyli 120 km/h - czytamy na oficjalnej stronie GDDKiA.

Przypomnijmy. że w październiku tego roku ograniczenia prędkości zniknęły z dwóch innych odcinków drogi ekspresowej S8: piątego października między granicą województwa a obwodnicą Zambrowa, a 22 października – między Ostrowią Mazowiecką a granicą województw.

Czytaj także: Tragiczny wypadek. BMW wpadło do rowu. Zginął 18-letni kierowca, pasażerka ranna [ZDJĘCIA]

Jak informuje GDDKiA, po grudniowej zmianie organizacji ruchu na odcinku Mężenin – Jeżewo, wjeżdżając na obwodnicę Ostrowi Mazowieckiej właściwie aż do Białegostoku (z wyłączeniem wspomnianych wcześniej miejsc) pokonujemy ponad 70 km z prędkością 120 km/h, po dwujezdniowej S8.

Natomiast tymczasowa organizacja ruchu z ograniczeniem prędkości do 100 km/h obowiązuje jeszcze na niedawno udostępnionych kierowcom mazowieckich odcinkach S8 (w sumie 29 km), na których ruch na dwóch jezdniach odbywa się od 17 września (Poręba – Ostrów Mazowiecka) i od 19 października (Wyszków - Poręba).

Zgodnie z deklaracjami wykonawców, ograniczenia te powinny zniknąć w pierwszych miesiącach przyszłego roku.