Silny deszcz z burzami w Podlaskiem. Ostrzeżenie IMGW

i

Autor: Pixabay Silny deszcz z burzami w Podlaskiem. Ostrzeżenie IMGW

Silny deszcz z burzami w Podlaskiem. Ostrzeżenie IMGW

2022-07-06 7:46

Ostrzeżenie meteorologiczne drugiego stopnia wydał IMGW dla wschodniej części Polski w związku z wystąpieniem silnego deszczu z burzami. Ostrzeżenie dotyczy obszarów znajdujących się w pasie od Sokółki (woj. podlaskie) po Nowy Sącz (woj. małopolskie).

Ostrzeżenie drugiego stopnia obowiązuje do godziny 11.00 w środę (5.07). We wschodniej Polsce prognozowane są opady deszczu o natężeniu umiarkowanym, okresami silnym. Wysokość opadu miejscami od 30 mm do 50 mm. Opadom towarzyszyć mogą burze z porywami wiatru do 70 km/h, możliwy grad. Ostrzeżenie drugiego stopnia dotyczy dużej części woj. podlaskiego. Z kolei ostrzeżenie pierwszego stopnia dotyczy obszarów w pasie od Skierniewic, przez Warszawę, Ostrołękę po Augustów. 

Czytaj też: Damian podpalił się pod komendą. Horror w Kolnie. Wcześniej zamordowano jego brata

Ostrzeżenie drugiego stopnia oznacza, że przewidywane jest wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Można spodziewać się zakłóceń w codziennym funkcjonowaniu. Zaleca się dużą ostrożność i śledzenie komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

Gigantyczna ulewa w Warszawie
Sonda
Czy sprawdzasz na bieżąco ostrzeżenia IMGW?