Silny deszcz z burzami w Podlaskiem. Ostrzeżenie IMGW

i

Autor: Pixabay Silny deszcz z burzami w Podlaskiem. Ostrzeżenie IMGW

Silny deszcz z burzami w Podlaskiem. Ostrzeżenie IMGW

2022-07-06 7:46

Ostrzeżenie meteorologiczne drugiego stopnia wydał IMGW dla wschodniej części Polski w związku z wystąpieniem silnego deszczu z burzami. Ostrzeżenie dotyczy obszarów znajdujących się w pasie od Sokółki (woj. podlaskie) po Nowy Sącz (woj. małopolskie).

Ostrzeżenie drugiego stopnia obowiązuje do godziny 11.00 w środę (5.07). We wschodniej Polsce prognozowane są opady deszczu o natężeniu umiarkowanym, okresami silnym. Wysokość opadu miejscami od 30 mm do 50 mm. Opadom towarzyszyć mogą burze z porywami wiatru do 70 km/h, możliwy grad. Ostrzeżenie drugiego stopnia dotyczy dużej części woj. podlaskiego. Z kolei ostrzeżenie pierwszego stopnia dotyczy obszarów w pasie od Skierniewic, przez Warszawę, Ostrołękę po Augustów. 

Czytaj też: Damian podpalił się pod komendą. Horror w Kolnie. Wcześniej zamordowano jego brata

Ostrzeżenie drugiego stopnia oznacza, że przewidywane jest wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Można spodziewać się zakłóceń w codziennym funkcjonowaniu. Zaleca się dużą ostrożność i śledzenie komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

Gigantyczna ulewa w Warszawie
Sonda
Czy sprawdzasz na bieżąco ostrzeżenia IMGW?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE