Specjalne brygady odśnieżające walczą ze śniegiem w Suwałkach

i

Autor: Pixabay Specjalne brygady odśnieżające walczą ze śniegiem w Suwałkach. Zdjęcie ilustracyjne

Specjalne brygady odśnieżające walczą ze śniegiem w Suwałkach

2021-02-09 13:15

Już blisko pół metra śniegu wynosi pokrywa śnieżna w Suwałkach (woj. podlaskie) nazywanych polskim biegunem zimna. Oprócz odśnieżarek i pługów w mieście pracuje od rana 7 specjalnych ekip odśnieżających ręcznie.

W Suwałkach jest obecnie minus 10 stopni Celsjusza. Jak poinformował Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Białymstoku, w nocy temperatura może spaść do nawet minus 20 stopni. Od poniedziałku od popołudnia bezustannie pada zawiewający śnieg. W całym mieście co kilkanaście metrów przy ulicach są wielkie góry śnieżne. Mieszkańcy nie nadążają z odśnieżaniem chodników i swoich posesji.

Wszystkie drogi są przejezdne, ale większość z nich jest biała i zaśnieżona. Jak poinformował we wtorek suwalski ratusz, na ulicach Suwałk pracują 23 pojazdy zimowego utrzymania, które przejechały już blisko 3 tys. km. Nad odśnieżeniem ulic i chodników pracuje 45 osób oraz 7 specjalnych brygad odśnieżających ręcznie (26 osób - PAP).

Atak zimy na Podlasiu! Tak wyglądają wiejskie drogi

We wtorek miasto zużyje 100 ton soli. Przewidywany dobowy koszt odśnieżania wyniesie ok. 90 tys. zł.

Prezydent Czesław Renkiewicz podjął decyzję o skierowaniu do prac sprzętu i ludzi z Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji, Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej oraz Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Czytaj też: Zimowa katastrofa w Białymstoku. Miasto pod śniegiem. Prezydent: Rekordowe od 9 lat opady śniegu [WIDEO]