Starbucks w Białymstoku? Firma studzi emocje. W tym momencie nie są prowadzone żadne rozmowy

i

Autor: Photo by TR on Unsplash Starbucks w Białymstoku? Firma studzi emocje. "W tym momencie nie są prowadzone żadne rozmowy"

Starbucks w Białymstoku? Firma studzi emocje. "W tym momencie nie są prowadzone żadne rozmowy"

2020-10-07 10:04

Pomysł ściągnięcia do Białegostoku tej amerykańskiej sieci kawiarni to inicjatywa młodych przedsiębiorców z Białegostoku oraz młodzieżowych radnych. Pomysłodawcy uważają, że Starbucksa w stolicy Podlasia podniósłby prestiż miasta. Póki co jednak, w tym momencie nie są prowadzone żadne rozmowy w tej sprawie.

Gdzie w Białymstoku mógłby powstać Starbucks? Białostoczanie proponują lokalizacje w centrum miasta - Ul. Kilińskiego i ul. Lipowa. Co na to Starbucks? Firma studzi emocje.

- W sprawie otwarcia kawiarni Starbucks w Białymstoku zostały wymienione dwa maile - przekazało nam biuro prasowe Starbucks Polska. - W tym momencie nie są prowadzone żadne rozmowy, a etap postępowania można określić jako bardzo początkowy. Nie została podjęta jeszcze żadna decyzja.

Historia Starbucks rozpoczęła się w 1971 roku w Seattle w Stanach Zjednoczonych. Tam powstała pierwsza niewielka kawiarnia w historycznym Pike Place Market. W Polsce pierwszy lokal tej sieci kawiarni powstał w Warszawie w 2009 roku. Co ciekawe, zarówno nazwa, jak i logo Starbucks są mocno osadzone w symbolice żeglugi, z którą z kolei wiąże się historia handlu kawą i jej sprowadzenia do Ameryki Północnej. 

Czego jeszcze brakuje w Białymstoku oprócz Starbucksa? Sprawdźcie!

Sonda
Czy chcesz, żeby w Białymstoku powstała kawiarnia sieci Starbucks?
5 faktów o kawie z okazji jej dnia