Stawiski. Bandyta napadł na sprzedawczynię. Bił ją i dusił. Spłoszyli go inny klienci

i

Autor: KPP Kolno Stawiski. Bandyta napadł na sprzedawczynię. Bił ją i dusił. Spłoszyli go inny klienci

Stawiski. Bandyta napadł na sprzedawczynię. Bił ją i dusił. Spłoszyli go inni klienci

2020-11-23 14:41

Policjanci z Posterunku Policji w Stawiskach (woj. podlaskie) zatrzymali mężczyznę podejrzanego o usiłowanie rozboju z wykorzystaniem niebezpiecznego narzędzia. Zatrzymany 31-latek usłyszał już zarzut. Za to przestępstwo grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Do tego dramatycznego zdarzenia doszło w miniony czwartek. Około godz. 14 policjanci otrzymali zgłoszenie o ataku mężczyzny na sprzedawczynię w jednym ze sklepów na terenie gminy Stawiski.

- Z przekazanych informacji wynikało, że mężczyzna ma przy sobie ostre, niebezpieczne narzędzie - informuje oficer prasowy policji w Kolnie. - Napastnik, po tym jak wielokrotnie uderzał i dusił sprzedawczynię, uciekł spłoszony przez osoby, które weszły do sklepu.

Bandyta został zatrzymany kilkanaście minut później przez policjantów z posterunku w Stawiskach. Okazało się, że to 31-letni mieszkaniec gminy Mały Płock. Napastnik trafił do policyjnego aresztu, a w piątek usłyszał zarzut.

Czytaj też: W Sokółce zlikwidowano wartą MILIONY złotych plantację konopi. Dwie osoby zatrzymane [ZDJĘCIA, WIDEO]

Decyzją sądu, najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Za usiłowanie rozboju grozi kara pozbawienia wolności do 12 lat.

Sokółka. Nielegalna plantacja konopi zlikwidowana. Dwie osoby zatrzymane