Akcja Czysty las w białostockich lasach

i

Autor: bialystok.pl Akcja "Czysty las" w białostockich lasach

Sterty śmieci z białostockich lasów nareszcie znikną? Sprawdź co się z nimi stanie!

2017-03-23 10:21

Butelki, szkoło, odpady komunalne znikają z miejskich lasów! Trwa wiosenna akcja „Czysty Las”, prowadzona przez eko-patrol Straży Miejskiej i Straż Leśną Nadleśnictwa Dojlidy. 

Polecany artykuł:

Białystok chroni płazy!

To już trzecia edycja wspólnych działań funkcjonariuszy Straży Miejskiej i Straży Leśnej związanych z wiosennym oczyszczaniem. Tym razem potrwają do piątku (24 marca). Strażnicy skontrolowali już między innymi Las Solnicki w okolicach osiedla Dojlidy Górne i Stadionu Miejskiego, Las Uroczysko Pieczurki, Las Pieczurki i Las Pietrasze. Najczęściej znajdowali odpady komunalne, gruz, szkło, butelki pet, folie, reklamówki itp.

- Mimo że dzięki ustawie śmieciowej ludzie mają możliwość pozbywania się śmieci w sposób bardzo dogodny, wciąż nie brakuje takich, którzy wyrzucają odpady do lasu. Apelujemy, aby mieszkańcy Białegostoku zgłaszali nam, gdzie znajdują się dzikie wysypiska, które trzeba uprzątnąć - mówi Robert Jóźwiak, zastępca prezydenta.

Informacje o takich "znaleziskach" można przekazać Straży Miejskiej dzwoniąc pod bezpłatny numer telefonu 986. 

Jeśli ktoś zostanie złapany na gorącym uczynku, może zostać ukarany mandatem karnym do 500 zł. W niektórych przypadkach przeciwko takiej osobie kierowany jest wniosek o ukaranie do Sądu Rejonowego.

>>> Białystok: Trwają dni otwarte w szkołach ponadgimnazjalnych [HARMONOGRAM]