W Białymstoku powstaną specjalne bariery ochronne dla płazów

i

Autor: bialystok.pl W Białymstoku powstaną specjalne bariery ochronne dla płazów

Białystok chroni płazy!

2017-03-22 9:50

Już po raz piąty w Białymstoku odbędzie się akcja ochrony płazów. W ramach planowanych działań powstanie 800 metrów barier ochronnych.

Bariery zostaną zamontowane przy chodniku na ul. Karpińskiego, Solnickiej, a także przy ul. Plażowej naprzeciwko Stawów Dojlidzkich. Mają one uniemożliwić migrującym płazom przedostanie się na jezdnię i pod koła nadjeżdżających samochodów. Zwierzęta będą wpadać w specjalne pojemniki. Kilka razy w ciągu dnia po rejestracji i opisaniu płazy będą przenoszone na drugą stronę jezdni.

- Przez poprzednie cztery lata udało się dzięki tej akcji uratować w Białymstoku blisko trzy i pół tysiąca płazów. Oprócz tego w szkołach odbywają się zajęcia edukacyjne z zakresu biologii i ekologii płazów, których celem jest propagowanie idei ochrony przyrody wśród uczniów - powiedział Rafał Rudnicki, zastępca prezydenta.

Akcja ochronna płazów

i

Autor: bialystok.pl Akcja ochronna płazów

Bariery ochronne zostaną rozwinięte pod koniec marca. Zazwyczaj akcja trwa od dwóch do trzech tygodni. Czas jej trwania jest uzależniony od intensywności i czasu trwania migracji.

>>> Białystok: Studenckie Pogotowie Lekcyjne pomoże uczniom w nauce