Straż Graniczna: 40 osób forsowało granicę polsko-białoruską

i

Autor: Straż Graniczna Straż Graniczna: 40 osób forsowało granicę polsko-białoruską

Straż Graniczna: 40 osób forsowało granicę polsko-białoruską

2022-02-16 9:25

Ostatniej doby granicę polsko-białoruską próbowały nielegalnie przekroczyć 72 osoby - przekazała w środę Straż Graniczna. Tymczasem na granicy trwa budowa trwałej zapory. Prace trwają na czterech odcinkach.

W środę (15 luty) granicę polsko-białoruską próbowały nielegalnie przekroczyć 72 osoby. Straż Graniczna poinformowała, że na odcinku ochranianym przez Placówkę Straży Granicznej Mielnik 40-osobowa grupa cudzoziemców przy wsparciu służb białoruskich siłowo forsowała granicę. - Wszyscy zostali zatrzymani. Wśród nich byli obywatele Syrii, Egiptu, Jemenu, Sri Lanki oraz Kongo – poinformowała Straż Graniczna.

Czytaj też: Sejny. Zazdrosna 18-latka wpadła w furię. Były chłopak jechał z koleżankami

Od początku roku funkcjonariusze SG odnotowali ponad 1,2 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy z Białorusi do Polski. W zeszłym roku było to 39,7 tys. prób, z czego 1,7 tys. w grudniu, 8,9 tys. w listopadzie, 17,5 tys. w październiku, 7,7 tys. we wrześniu, 3,5 tys. w sierpniu. Od 1 grudnia 2021 r. do 1 marca 2022 r. na terenie przy granicy z Białorusią obowiązuje zakaz przebywania. Obejmuje on 115 miejscowości województwa podlaskiego i 68 miejscowości województwa lubelskiego, z którego wyłączeni są m.in. mieszkańcy i miejscowi przedsiębiorcy.

Na granicy polsko-białoruskiej trwa budowa 186 kilometrowej zapory. Prace trwają na czterech odcinkach. Budowa rozpoczęła się od wiercenia i betonowania w ziemi pali. Następnie zaplanowano montaż stalowych słupów i przęseł. Na te elementy łącznie zużytych zostanie ponad 50 tysięcy ton stali. Czytaj więcej tutaj: Ruszyła budowa zapory na granicy polsko-białoruskiej. To największa inwestycja w historii Straży Granicznej

Ruszyła budowa ogrodzenia przy polsko-białoruskiej granicy
Sonda
Jesteś za budową stałej zapory na granicy polsko-białoruskiej?

Granica polsko-białoruska. Archiwalne zdjęcia: