Potrącił funkcjonariusza SG uciekając przed kontrolą

i

Autor: Podlaski Oddział Straży Granicznej Potrącił funkcjonariusza SG uciekając przed kontrolą

Strzały w Augustowie. Funkcjonariusz Straży Granicznej potrącony

2022-07-08 8:37

W czwartek (7.07) rano w Augustowie funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej ścigali dwa samochody, w których znajdowali się nielegalni migranci. Podczas ucieczki jeden z kierowców potrącił funkcjonariusza Straży Granicznej. Poszkodowany trafił na SOR.

Kierowcy (jeden z nich to obywatel Indii z polską kartą pobytu, drugi obywatel Pakistanu z hiszpańskim pobytem) nie zatrzymali się do kontroli. - Mężczyźni rozpoczęli ucieczkę, gdy zwolnili przed światłami ze względu na tworzący się przed nimi korek, podjęto próbę ich zatrzymania. W tym czasie obywatel Indii, jadący pojazdem na polskich tablicach rejestracyjnych, potrącił funkcjonariusza Straży Granicznej - informuje mjr SG Katarzyna Zdanowicz, Rzecznik Prasowy Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej. Funkcjonariusze oddali strzały: ostrzegawczy oraz w oponę samochodu. Auto przejechało jeszcze kilkaset metrów i wypadło z drogi. W działaniach brali również augustowscy policjanci, którzy pomogli w zatrzymaniu uciekającego auta. Każdy z mężczyzn przewoził po jednym nielegalnym migrancie, prawdopodobnie obywateli Iraku.

Czytaj też: Młodzi mężczyźni próbowali dostać się do Polski. Straż Graniczna odkryła podkopy

Obywatele Indii i Pakistanu usłyszą zarzuty za organizowanie nielegalnego przekroczenia granicy, za niezatrzymanie się do kontroli mimo podawanych sygnałów oraz prawdopodobnie za czynną napaść na funkcjonariusza. Czynności w tej sprawie prowadzą funkcjonariusze z Placówki SG w Augustowie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Augustowie. Poszkodowany funkcjonariusz Straży Granicznej trafił na SOR, ale na szczęście nie doznał poważnych obrażeń.

Czytaj też: Zapora na granicy z Białorusią gotowa. Ma powstrzymać nielegalną migrację. To największa inwestycja w historii Straży Granicznej [WIDEO]

Zapora na granicy z Białorusią gotowa. To największa inwestycja w historii Straży Granicznej
Sonda
Jesteś za budową stałej zapory na granicy polsko-białoruskiej?