Studenci z trzech kontynentów poznają Polskę

i

Autor: UwB Studenci z trzech kontynentów poznają Polskę

Studenci z trzech kontynentów będą się uczyć języka polskiego na UwB

2017-07-06 10:12

Rozpoczęła się kolejna edycja Letniej Szkoła Języka i Kultury Polskiej POLLANDO dla cudzoziemców. Do Białegostoku przyjechało 45 stypendystów Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, wyróżniających się studentów lektoratów języka polskiego i polonistyk zagranicznych ośrodków akademickich.  

W środę (5.07) uroczyście zainaugurowano zajęcia, która potrwają do 25 lipca. Do Białegostoku przyjechało 44 studentów z 15 krajów - z trzech kontynentów. Uniwersytet gości 44 studentów z 15 państw: Bułgarii, Chin, Chorwacji, Egiptu, Gruzji, Indii, Kazachstanu, Maroka, Mołdawii, Niemiec, Rosji, Serbii, Słowacji, Turcji i Ukrainy. Chcą nauczyć się języka polskiego, część zamierza zostać w Polsce i tu pracować. Słuchacze, oprócz nauki naszego języka, będą także uczestniczyć w zajęciach z wiedzy o Polsce dotyczących m.in. historii, gospodarki, literatury, filmu.

W ramach Letniej Szkoły Języka i Kultury Polskiej dla Cudzoziemców goście Uniwersytetu w Białymstoku zwiedzą również Białystok, Supraśl, Białowieżę. Poznają najciekawsze zabytki, odwiedzą także Radio Białystok.

Każdy uczestnik otrzyma świadectwo ukończenia kursu dokształcającego prowadzonego przez Uniwersytet w Białymstoku oraz pamiątkowy certyfikat. Przedsięwzięcie odbywa się pod patronatem JM Rektora UwB i Prezydenta Miasta Białegostoku, a patronatem medialnym objęło je Polskie Radio Białystok.

Na organizację kursu Uniwersytet w Białymstoku otrzymał z MNiSW ponad 34 tys. zł. Osobą odpowiedzialną merytorycznie za Letnią Szkołę Języka i Kultury Polskiej dla cudzoziemców jest dr hab. Elżbieta Awramiuk, prof. UwB, kierownik SJiKP POLLANDO.

>>> Białystok jednym z 12 miast, które podpisało deklarację ws. migracji. Czy będziemy przyjmować uchodźców?