Supraśl - Białystok. Uczniowie będą mogli korzystać z autobusów szkolnych

2019-09-10 13:02 Jacek Chlewicki
Na trasie Supraśl - Białystok będą jeździły autobusy szkolne
Autor: Pixabay Na trasie Supraśl - Białystok będą jeździły autobusy szkolne

Władze Supraśla od środy 11 września uruchamiają komunikacje uzupełniającą dla uczniów z gminy Supraśl. Będą mogli za darmo jeździć do Białegostoku specjalnymi szkolnymi autobusami.

Mieszkańcy Supraśla problemy z dojazdem do Białegostoku mają od lipca, gdy Voyager zrezygnował z obsługiwania tej trasy (czytaj tutaj). Do dyspozycji mieszkańców Supraśla zostały tylko kursy PKS Nova, których jednak jest za mało.

Pokazał to nowy rok szkolny, kiedy to autobusy PKS Nova jeździły do Białegostoku przepełnione. Od środy 11 września uczniowie z gminy Supraśl będą mieli do dyspozycji autobus szkolny. 

- Od dnia 11.09.2019r. (włącznie) zostaje wprowadzona wynajęta przez gminę Supraśl komunikacja uzupełniająca TYLKO DLA UCZNIÓW Z GMINY SUPRAŚL - poinformował Urząd Miejski w Supraślu.

Czytaj także: Uwaga! Utrudnienia w centrum Białegostoku. Zmiany w komunikacji miejskiej

Oznakowany – SZKOLNY AUTOBUS kursować będzie do Białegostoku, od środy 11.09.2019r. w następujących godzinach:

  • 6:50 – odjazd z przystanku na pętli autobusowej przy targowisku w Supraślu
  • 6:55 – odjazd z parkingu przy Klasztorze Męskim ZNMP w Supraślu
  • 7:05 – odjazd z parkingu przy OSP w Ogrodniczkach

W Białymstoku autobus zatrzymywać się będzie na dwóch parkingach:

  • przy ul. Kalinowskiego (przy Białostockim Teatrze Lalek)
  • przy Placu Jana Pawła II (parking Pałacu Branickich, naprzeciwko Muzeum Wojska Polskiego)

Powrót z Białegostoku o godz. 15:45 - odjazd z parkingu przy Placu Jana Pawła II (parking Pałacu Branickich, naprzeciwko Muzeum Wojska Polskiego).

Władze Supraśla podkreślają, że uzupełniający autobus szkolny jest skierowany tylko dla uczniów dojeżdżających z gminy Supraśl. Przejazd autobusem szkolnym jest BEZPŁATNY. Komunikacja uzupełniająca obowiązywać będzie do momentu, gdy zostaną uruchomione nowe, dodatkowe kursy autobusowe PKS Nova.

Czytaj także: Darmowe taksówki dla seniorów? Radny PiS przypomina o programie "Taxi dla Seniora"

Linia BKM 111 łącząca Supraśl z Białymstokiem została zlikwidowana z końcem 2015 roku. Jakiś czas temu zapytaliśmy naszych Internautów o to, czy autobusy BKM powinna wrócić na trasę. Pod postem na naszym fanpage'u pojawiło się ponad 200 komentarzy (!).

"Dojeżdżam codziennie do pracy w Supraślu i teraz gdy brakuje autobusów to jest po prostu horror" - napisała Bożena. Z kolei Łukasz skomentował: "Jedni i drudzy będą korzystać wiec koszta po połowie. Białystok i Supraśl".

W rozmowie z dziennikarzem "Kuriera Porannego" burmistrz Supraśla Radosław Dobrowolski powiedział, że prowadzi rozmowy z PKS Nova o zwiększenie liczby kursów na trasie Supraśl - Białystok.