Supraśl. Tragiczny pożar domu [18.01.2021]

i

Autor: OSP Supraśl W poniedziałek nad ranem w Supraślu koło Białegostoku palił się dom wielorodzinny. Jedna osoba zginęła, pięć zdołało uciec z płonącego budynku. Akcja gaśnicza trwała ponad 10 godzin. Sytuację utrudniał siarczysty mróz. Strażacy walczyli z ogniem przy temperaturze -25 st. Celsjusza.

Supraśl. Strażacy gasili pożar przy -25 st. C. Tytaniczny wysiłek [ZDJĘCIA]

2021-01-19 14:26

W poniedziałek nad ranem w Supraślu koło Białegostoku palił się dom wielorodzinny. Jedna osoba zginęła, pięć zdołało uciec z płonącego budynku. Akcja gaśnicza trwała ponad 10 godzin. Sytuację utrudniał siarczysty mróz. Strażacy walczyli z ogniem przy temperaturze -25 st. Celsjusza.

Do tego tragicznego w skutkach pożaru doszło w poniedziałek 18 stycznia w Supraślu koło Białegostoku. Około godz. 3 strażacy otrzymali zgłoszenie, że płonie drewniany dom wielorodzinny znajdujący się przy ul. Posterunkowej. W momencie przybycia pierwszych zastępów straży pożarnej, płonęła ponad połowa budynku. Pięć osób ewakuowało się z domu o własnych siłach.

Podczas rozpoznania szczegółowego, uzyskano informację, iż w jednym z mieszkań może znajdować się jeszcze jedna osoba - informuje mł. bryg. Andrzej Łęczycki, KM PSP w Białymstoku. - Kierujący Działaniami Ratowniczymi zadysponował rotę ratowników zabezpieczonych w sprzęt ochrony układu oddechowego, w celu odnalezienia i ewakuacji osoby w stanie zagrożenia życia. W trakcie przeszukiwań, odnaleziono mieszkankę jednego z lokali. Niestety, będący na miejscu Zespół Ratownictwa Medycznego stwierdził jej zgon.

Ofiara tego pożaru to 84-letnia mieszkanka Supraśla.

Czytaj też: Ogromny pożar hotelu w Augustowie. 50 osób ewakuowano. Dym było widać z daleka [ZDJĘCIA, WIDEO]

Akcja gaśnicza była utrudniona ze względu na mróz.

- Zaopatrzenie wodne realizowano z hydrantów nadziemnych, co było niezwykle utrudnione, jak i pozostałe czynności ratowniczo-gaśnicze, ze względu na utrzymującą się niską temperaturę: około – 25 st. C - informuje mł. bryg. Łęczycki.

ZOBACZ ZDJĘCIA: Tragiczny pożar w Supraślu. Strażacy walczyli z ogniem przy temperaturze -25 st. Celsjusza

W działaniach ratowniczo - gaśniczych trwających ponad 10 godzin brało udział w sumie 12 zastępów OSP i PSP (40 strażaków). - Prace rozbiórkowe i dogaszanie trwało do godzin porannych. Działania gaśniczo-ratowniczo utrudniał duży mróz. Przyczyny pożaru nie ustalono - informują strażacy z OSP Supraśl.

Urząd Miejski wraz z MOPS w Supraślu apelują o pomoc pogorzelcom. Osoby, które mogą podzielić się ubraniami, sprzętami domowymi, meblami - mogą kontaktować się z kierownikiem MOPS w Supraślu - tel. 85 7132762. Zbiórkę prowadzi też Caritas Archidiecezji Białostockiej, wpłat można dokonywać na numer rachunku bankowego:  66 1240 5211 1111 0000 4931 3527 z dopiskiem: Ofiarom pożaru w Supraślu.

Wybierz najpiękniej rozświetlone miasto w Polsce! Do wygrania sprzęt o wartości 200 tys. złotych. Kliknij tutaj!

Ogromny pożar hotelu w Augustowie. Kłęby dymu było widać z daleka