43-latka decyzją sądu najbliższe dwa miesiące spędzi w areszcie.

i

Autor: KMP Suwałki 43-latka decyzją sądu najbliższe dwa miesiące spędzi w areszcie.

Suwałki. Kobieta groziła śmiercią swojej rodzinie

2021-02-05 14:08

Policjanci z Suwałk (woj. podlaskie) zatrzymali podejrzaną o groźby karalne. 43-latka groziła pozbawieniem życia swojej rodzinie. Kobieta usłyszała zarzuty. Ponieważ łamała zakaz kontaktowania się z pokrzywdzonymi, decyzją sądu najbliższe dwa miesiące spędzi w areszcie.

Policjanci z Suwałk w połowie stycznia zatrzymali 43-latkę, która według ich ustaleń wielokrotnie groziła członkom swojej rodziny pozbawieniem życia, pobiciem i podpaleniem mieszkania. - Słowa kobiety wzbudziły w jej najbliższych obawy, że może ona je spełnić - informuje oficer prasowy policji w Suwałkach. - Zaalarmowali o sytuacji policjanci zatrzymali kobietę.

Matka zabiła dwójkę dzieci. Tragedia pod Inowrocławiem

W połowie stycznia 43-latka usłyszała zarzuty i zastosowano wobec niej dozór oraz zakaz kontaktowania się z pokrzywdzonymi. Kobieta jednak łamała zakaz i nadal "odwiedzała" i dzwoniła do bliskich. W czwartek rano policjanci ponownie zatrzymali suwalczankę. Teraz 43-latka decyzją sądu najbliższe dwa miesiące spędzi w areszcie.

Czytaj też: Białystok. Sąsiedzi zwołali się na klatce schodowej i ZŁAPALI 27-latka na gorącym uczynku [ZDJĘCIA, WIDEO]

Zgodnie z Kodeksem karnym za groźby wobec innej osoby popełnieniem przestępstwa na jej szkodę lub szkodę osoby najbliższej, jeżeli groźba wzbudza w zagrożonym obawę, że będzie spełniona grozi do 2 lat pozbawienia wolności.