Suwałki: Pies wlepiony w asfalt przy drodze! Wolontariusze uratowali rannego czworonoga [ZDJĘCIA]

2019-05-10 15:00

Poszkodowany zwierzak został znaleziony w okolicy ulicy Piaskowej w Suwałkach. O zdarzeniu poinformowała w środę (8 maja) Fundacja Zwierzęta Niczyje. Wolontariuszom udało się uratować psa. Post opatrzony drastycznymi zdjęciami wywołał lawinę komentarzy i udostępnień. Fotografie z akcji ratunkowej znajdziesz w galerii u góry artykułu.

Pies wklejony w asfalt uratowany przez wolontariuszy! ZOBACZ WIDEO:


- Otrzymaliśmy zgłoszenie, że na ulicy leży psiak przyklejony do asfaltu. Nasza wolontariuszka pojechała na miejsce. Pies żyje - relacjonują przedstawiciele Fundacji Zwierzęta Niczyje.

Po dotarciu na wskazaną ulicę przyjaciółki zwierząt wezwały straż pożarną. - Nie czekając na pomoc, zaczęły same działać. Smarowały psa olejem i po centymetrze odklejały - czytamy we wpisie na Facebooku.

- Akcja ratunkowa trwała około godziny. Dziękujemy za pomoc straży, policjantom oraz wszystkim ludziom o wielkich sercach, którzy ruszyli do działania! Jak długo tam leżał? Dlaczego się tam znalazł? Na to pewnie nie poznamy odpowiedzi... Najważniejsze, że psiak żyje, a oko nie jest uszkodzone - opisuje fundacja.

Zobacz także: Łapy: Pedofil grasował obok szkoły! Szuka go policja [ZDJĘCIE]

- Poszkodowanemu psu daliśmy na imię Fart. Szukamy mu tymczasowego schronienia, w którym mógłby dojść do siebie. Jeżeli właściciel się nie odnajdzie, po odbytej kwarantannie uratowany czworonóg będzie szukał domu - przekazał wolontariusz Fundacji Zwierzęta Niczyje reporterowi portalu ESKA INFO.

Potrzebne są fundusze na leczenie psiaka. - Kto może, niech pomoże... wpłacając grosik z tytułem "asfaltowa tragedia" - apelują wolontariusze. Dane do przelewu podajemy poniżej.

Nr konta: 48 1020 1332 0000 1902 0840 1806
Fundacja Zwierzęta Niczyje

Dla przelewów zagranicznych: 
IBAN PL48102013320000190208401806 
Kod BIC / SWIFT BPKOPLPW 
Paypal: zwierzeta.niczyje@gmail.com

ZOBACZ WIDEO: