Suwałki: Na osiedlu stał pusty wózek inwalidzki. Ktoś wezwał policję

i

Autor: KMP Suwałki Suwałki: Na osiedlu stał pusty wózek inwalidzki. Ktoś wezwał policję

Suwałki: Na osiedlu stał pusty wózek inwalidzki. Ktoś wezwał policję

2019-11-27 15:28

Suwalscy policjanci bardzo poważnie podeszli do tego zgłoszenia. Okazało się, że wózek należał do mężczyzny, który leżał w pobliskich krzakach i potrzebował pomocy.

Ta sytuacja miała miejsce we wtorek tuż przed godziną 11. Pewien człowiek zauważył na ul. Wyszyńskiego w Suwałkach pusty wózek inwalidzki. Zaniepokojony tym widokiem zawiadomił policjantów, który przyjechali na miejsce i od razu przystąpili do sprawdzenia pobliskiego rejonu.

Czytaj także: Białystok: Kobieta stała na peronie z czarnymi torbami. Przyjechała policja [ZDJĘCIA]

- W pobliskich zaroślach mundurowi zauważyli leżącego mężczyznę, który miał problemy z poruszaniem się i wymową - informuje oficer prasowy KMP w Suwałkach. - Senior był wychłodzony. Policjanci niezwłocznie przenieśli go do ciepłego samochodu.

W samochodzie policjanci próbowali ustalić tożsamość mężczyzny. Niestety ten posługiwał się tylko gestami. W ten sposób, pokazując mundurowym gdzie mają jechać, dotarli pod jeden z bloków na Osiedlu Północ w Suwałkach.

Czytaj także: Suwałki. Młodzi kierowcy ŚCIGALI SIĘ na DK 8. Mogli doprowadzić do tragedii

- Tam w rozmowie z mieszkańcami ustalili, że 72-latek mieszka w ich bloku - kontynuuje oficer prasowy. - Suwalczanin bezpiecznie trafił pod opiekę rodziny.