W godzinach od 10.00 do 13.00 na terenie kompleksu wojskowego przy ul. Kawaleryjskiej 70 prowadzone będą ćwiczenia szkoleniowe. Jednym z ich elementów będzie uruchamianie syreny alarmowej.
Jak przekazał Komendant 25 Wojskowego Oddziału Gospodarczego w Białymstoku, działania są częścią szkolenia pod nazwą „Dzień Zagrożenia Skażeniem”. Emitowany sygnał ma charakter wyłącznie ćwiczebny.
Czytaj też: Tłumy na Dniach Miasta Białegostoku 2026. Zobacz zdjęcia!
Wojsko podkreśla, że mieszkańcy nie powinni wiązać dźwięku syreny z realnym niebezpieczeństwem. Alarm będzie odtwarzany wyłącznie na potrzeby zaplanowanych ćwiczeń i nie jest związany z wystąpieniem rzeczywistego zagrożenia.