Zenek Martyniuk w Szansie na sukces. Ponad dwa miliony Polaków oglądało disco polo [WIDEO]

2019-11-18 8:52 Jacek Chlewicki
Zenek Martyniuk w Szansie na sukces. Ponad dwa miliony Polaków oglądało disco polo [WIDEO]
Autor: Eska Info Zenek Martyniuk w Szansie na sukces. Ponad dwa miliony Polaków oglądało disco polo [WIDEO]

Najlepiej zdaniem jury wypadł Paweł Bauer i jego interpretacja przeboju "Przez twe oczy zielone". Niedzielny odcinek Szansy na Sukces z udziałem Zenona Martyniuka oglądało na TVP 2 ponad 2 miliony widzów - podał prezes Telewizji Polskiej Jacek Kurski.

W niedzielę 17.11.2019 swoją premierę miał wyjątkowy odcinek programu Szansa na sukces. Wyjątkowy, bo prawdopodobnie pierwszy raz w historii tego kultowego programu uczestnicy śpiewali piosenki disco polo. Głównym bohaterem niedzielnego odcinka był najpopularniejszy mieszkaniec woj. podlaskiego - Zenon Martyniuk. Obok niego na kanapie zasiedli także Marzanna Zrajkowska (autorka tekstów) oraz członek grupy Akcent Ryszard Warot. Z największymi przebojami króla disco polo zmierzyło się siedem osób. Zwyciężył Paweł Bauer, który wykonał utwór "Przez twe oczy zielone".

- Było widać i słychać, że dużo serca wkładasz w wykonanie tej piosenki - powiedział Zenon Martyniuk tłumacząc werdykt jury.

Zwycięzca na dole po środku:

Paweł Bauer o swoim udziale w Szansie na sukces

- Podczas mojego występu Zenek Martyniuk nie pomagał mi w śpiewaniu, tylko słuchał - powiedział Paweł Bauer. - Zainteresowałem go moją interpretacją i jak się później okazało był bardzo miło nią zaskoczony. Kiedy już doszło do ogłoszenia werdyktu, to usłyszałem pochlebne słowa, że „śpiewam całym sobą, że widać, że mi zależy na tym, jak chce wystąpić”. Był zadowolony z mojego występu, a wręcz nieoficjalnie wiem, że był dumny jak jego największy hit został zaśpiewany w „Szansie na sukces”. Całą rozmowę z Pawłem znajdziecie tutaj: Paweł jak Zenek... zdobył scenę! "Czekałem na tę szansę, od kiedy się urodziłem" [WYWIAD]

Zenek Martyniuk i disco polo

W programie pierwsze skrzypce grał oczywiście Zenon Martyniuk. Król disco polo opowiedział m.in. w jaki sposób powstała nazwa disco polo. Kiedyś w Polsce o muzyce "lekkiej, łatwej i przyjemnej" mówiono "muzyka chodnikowa". Na początku lat dziewięćdziesiątych Zenon Martyniuk przygotowując się do koncertu z udziałem gwiazdy italo disco Savage wymyślił nazwę "polo disco", które potem przekształciło się w disco polo.

Czytaj także: Mural Zenka Martyniuka wreszcie gotowy i oficjalnie odsłonięty. Król disco polo: "Jestem bardzo szczęśliwy" [ZDJĘCIA, WIDEO]

Rekord jesieni

Prezes TVP Jacek Kurskich pochwalił się na Twitterze wynikami oglądalności ostatniego odcinka Szansy na sukces. Program oglądało 2,22 mln widzów, w piku 2,55 mln. Jeśli chodzi o oglądalność tej jesieni, to Szansa na sukces z udziałem Zenka Martyniuka była rekordowa. Program Szansa na sukces wrócił na antenę TVP po kilkuletniej przerwie. Ten kultowy program był emitowany od 1993 roku do 2012 roku. Proste zasady i sympatyczny zapewniły sukces programowi. Zakończenie emisji była związana z odejściem z programu Wojciecha Manna, który prowadził program od początku jego istnienia. "Szansa" wylansowała wiele gwiazd polskiej muzyki m.in.: Kasię Cerekwicką, Annę Wyszkoni, Justynę Steczkową czy Dominikę Gawędę. Nową edycję Szansy na sukces prowadzi Artur Orzech.

Zenek Martyniuk - król disco polo

Zenon Martyniuk ma 50 lat. Urodził się w miejscowości Gredele w powiecie bielskim. Obecnie mieszka ze swoją żoną Danutą pod Białymstokiem. Przyjęło się, że jest królem disco polo. Jest liderem zespołu Akcent, który powstał w 1989 roku. Drugim członkiem zespołu jest Ryszard Warot. Największe hity disco polo tej grupy to: Przekorny los, Życie to są chwile, Kochana wierzę w miłość czy Przez twe oczy zielone.

Ten ostatni utwór ma na swoim koncie ponad 170 mln wyświetleń na YouTube. W 2019 roku powstał mural z podobizną Zenka Martyniuka. Mural powstał na osiedlu Dziesięciny przy ul. Hallera 25 w Białymstoku. Obecnie trwają zdjęcia do filmu fabularnego opartego na życiu króla disco polo z Podlasia. Czytaj także: Film "Zenek". Odtwórca głównej roli pokazał, jak wygląda po charakteryzacji