Mural z podobizną Zenka Martyniuka jest wreszcie gotowy. Prace trwały dziesięć dni. W środę w południe nastąpiło uroczyste otwarcie. Przed blokiem na ul. Hallera zgromadził się tłum dziennikarzy, mieszkańców okolicznych bloków i zupełnie przypadkowi ludzie zwabieni rzucającym się w oczy malowidłem.
ZOBACZ ZDJĘCIA
Na konferencji był obecny m.in. Zenon Martyniuk oraz autor muralu Rafał Roskowiński. Zenek otworzył szampana, rozdawał autografy i śpiewał swoje hity razem z mieszkańcami.
- Założeniami projektu była stylizacja lat '90 pierwsze polskie kolory, pierwsze polskie disco - powiedział twórca muralu - Ważne, żeby panu Zenonowi podobała się jego podobizna - dodaje Rafał Roskowiński.
- Mi się bardzo podoba. Efekt jest super - komentował mural król disco polo. Lider zespołu Akcent otworzył szampana, a następnie przeciął symboliczną wstęgę. Na koniec zaśpiewał wspólnie ze swoimi fanami kilka swoich piosenek. Atmosfera była iście weselna.
Posłuchajcie, co miał do powiedzenia Zenek Martyniuk:
Na wydarzeniu było wielu białostoczan. Zapytaliśmy ich o zdanie na temat muralu jak i poprosiliśmy o opinię na temat samego Zenka. "Jest sympatyczny i jeszcze fajniejszy niż na muralu" - powiedziała nam fanka Martyniuka:
Jak białostoczanie oceniają nowy mural, który znalazł się na ścianie bloku przy ul. Hallera? Sprawdziliśmy komentarze na naszym fanpage'u. Zdania są dość podzielone:
- Mirosława: Mógł być dokładniejszy
- Kinga: Teraz mi się podoba
- Joanna: Na szczęście nie jest na Słonecznym Stoku
- Beata: Żadnego podobieństwa do Zenka nie widzę
- Kamila: "dla mnie" wygląda super
Pomysłodawcy, czyli nieformalna grupa Nienormalny Białystok nie byli na otwarciu. Jak mówią, nie interesuje ich sława.
- Wszystkie prace nam muralem przebiegły zgodnie z planem - od A do Z. Podlaska aura sprawiła, że czas realizacji wydłużył się o kilka dni - wyjaśnia Nienormalny Białystok.
Mural powstał na osiedlu Dziesięciny przy ul. Hallera 25 w Białymstoku. Pierwotny plan był taki, że mural powstanie na ścianie biurowca przy Madro, ale zmieniono zdanie. Ściana budynku była za mała, a poza tym było na niej za dużo okien. Trzeba też dodać, że zarząd województwa podlaskiego na stworzenie muralu z Zenkiem Martyniukiem dał 10 tys. zł.
Mural namalował Rafał Roskowiński. Pochodzący z Radomia artysta ma na swoim koncie m.in. murale z wizerunkiem Jana Pawła II czy Lecha Wałęsy. Jest on również twórcą Gdańskiej Szkoły Muralu, w której naucza technik projektowania i wykonywania murali, a także wykładowcą Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, we Wrocławiu oraz wydziału artystycznego UMCS w Lublinie.
Czytaj także: Kasia z białostockiego schroniska dla bezdomnych przeszła niesamowitą metamorfozę [ZDJĘCIA, WIDEO]
Zenon Martyniuk urodził się w miejscowości Gredele w powiecie bielskim. Obecnie mieszka ze swoją żoną Danutą pod Białymstokiem. Obecnie trwają przygotowania do nakręcenia filmu biograficznego o życiu króla disco polo. Zespół Akcent powstał w 1989 roku. Jej liderem jest Zenon Martyniuk, który mieszka niedaleko Białegostoku. Drugim członkiem zespołu jest Ryszard Warot. Największe hity disco polo tej grupy to: Przekorny los, Życie to są chwile, Kochana wierzę w miłość czy Przez twe oczy zielone. Ten ostatni utwór ma na swoim koncie 160 mln wyświetleń na YouTube.
Polecamy również:
Jagiellonia Białystok zagra na Stadionie Narodowym. Kibice organizują wielki wyjazd do Warszawy
Podlaska Straż Graniczna prowadzi nabór do służby. Zarobki: 3250 złotych na rękę
Gwałt na ul. Wyszyńskiego. Sąd skazał sprawcę na 8 lat więzienia
Rowery elektryczne w systemie BiKeR? Taki pomysł ma radny Henryk Dębowski