Szczepienia na koronawirusa w woj. podlaskim już od 27 grudnia. Najpierw pracownicy personelu medycznego

i

Autor: Paweł Szczepienia na koronawirusa w woj. podlaskim już od 27 grudnia. Najpierw pracownicy personelu medycznego

Szczepienia na koronawirusa w woj. podlaskim już od 27 grudnia. Najpierw pracownicy personelu medycznego

2020-12-23 9:25

W najbliższą niedzielę 27 grudnia 2020 roku w wybranych szpitalach w woj. podlaskim mają ruszyć szczepienia na COVID-19. Jako pierwsi szczepionkę przyjmą pracownicy personelu medycznego. Ta partia ma objąć 10 tysięcy dawek szczepionki na koronawirusa. Znamy pełną listę placówek.

W sobotę 26 grudnia do Polski przyjedzie pierwsza dostawa 10 tys. szczepionek przeciw COVID-19. Pierwsze szczepienia zostaną przeprowadzone już następnego dnia w 73 tzw. szpitalach węzłowych. W woj. podlaskim chodzi o szpitale:

  • Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w Białymstoku
  • Szpital Wojewódzki im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży
  • Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Białymstoku
  • Szpital Wojewódzki im. dr. Ludwika Rydygiera w Suwałkach

Do końca grudnia trafi do Polski jeszcze kolejne 300 tys. szczepionek, a potem do końca stycznia łącznie będziemy mieli 1,5 mln szczepionek - co pozwoli zaczepić do końca stycznia ok. 750 tys. pacjentów - informował podczas konferencji prasowej szef KPRM Michał Dworczyk.

W ciągu czterech dni od dostawy szczepionek, rozpoczną się szczepienia osób z tzw. grupy "0", czyli m.in. pracowników szpitali, aptek, domów pomocy społecznej i stacji sanitarno-epidemiologicznych.

Wybierz najpiękniej rozświetlone miasto w Polsce! Do wygrania sprzęt o wartości 200 tys. złotych. Kliknij tutaj!

Szczepionka jest dobrowolna, ale gorąco zachęcamy do tego, żeby ona stała się tym prawdziwym przełomem dla zdrowia publicznego i zdrowia indywidualnego wszystkich ludzi oraz przełomem w życiu gospodarczym. Im szybciej zwalczymy wirusa, tym szybciej będziemy mogli powrócić do gospodarczej normalności – powiedział premier Mateusz Morawiecki. 

Czytaj też: Kolno. Mateusz znaleziony martwy. Koszmar tuż przed świętami! "Wszystkim wierzył i właśnie ta naiwność go zgubiła" [ZDJĘCIA]

Polacy o świętach w pandemii. Maseczki przy wigilijnym stole?