Szczepienia przeciw COVID-19 w Szpitalu Miejskim w Białymstoku

i

Autor: UM Białystok Szczepienia przeciw COVID-19 w Szpitalu Miejskim w Białymstoku

Szczepienia przeciw COVID-19 w Szpitalu Miejskim w Białymstoku

2021-01-05 9:26

W poniedziałek pierwsi pracownicy Szpitala Miejskiego im. PCK w Białymstoku zostali zaszczepieni przeciwko COVID-19. Wcześniej szczepienia rozpoczęły się także w innych białostockich szpitalach. Medycy otrzymują szczepionkę w pierwszej kolejności, w tzw. etapie zero. Minionej doby w woj. podlaskim potwierdzono 80 zakażeń koronawirusem.

Do Szpitala Miejskiego im. PCK w Białymstoku dotarło 90 dawek szczepionek przeciwko COVID–19. W poniedziałek zaszczepieni zostali pierwsi pracownicy medyczni szpitala. W kolejnych dniach szczepieni będą pozostali zgłoszeni medycy, a następnie pracownicy domów pomocy społecznej i Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie.

Zgodnie z Narodowym Programem Szczepień w kolejnym, 1 etapie szczepieni będą pensjonariusze domów pomocy społecznej oraz zakładów opiekuńczo-leczniczych, pielęgnacyjno-opiekuńczych i innych miejsc stacjonarnego pobytu, osoby powyżej 60. roku życia w kolejności od najstarszych, służby mundurowe, nauczyciele

Czytaj też: Bestia ze wschodu nadciąga nad Podlasie. To będzie zima stulecia?

Sonda
Czy obawiasz się koronawirusa?

– Od początku pomagamy mieszkańcom i aktywnie włączamy się w walkę z koronawirusem i skutkami pandemii. Wyzwaniem dla samorządu jest logistyczne przygotowanie do zaszczepienia pensjonariuszy domów pomocy społecznej czy niepełnosprawnych mieszkańców Białegostoku. Już dziś pracujemy nad tym, aby sprawnie wspomóc chętnych do zaszczepienia się białostoczan – mówi zastępca prezydenta Zbigniew Nikitorowicz.

Koronawirus rozprzestrzenia się między ludźmi poprzez małe kropelki z nosa lub ust, gdy osoba z COVID-19 kaszle lub wydycha powietrze. Choroba objawia się zazwyczaj gorączką, kaszlem, dusznościami, bólami mięśni oraz zmęczeniem. Najbardziej narażone na rozwinięcie ciężkiej postaci tej choroby i zgon są osoby starsze, z obniżoną odpornością, którym towarzyszą inne choroby, w szczególności przewlekłe.

Wybierz najpiękniej rozświetlone miasto w Polsce! Do wygrania sprzęt o wartości 200 tys. złotych. Kliknij tutaj!

Pierwsze szczepienia na COVID-19 w USK w Białymstoku