W Kolnie powstanie jednostka Wojska Polskiego

i

Autor: gov.pl

Bezpieczniej w Podlaskiem

Kolno. W mieście powstanie nowa jednostka wojskowa. Szef MON: "Wszystko to robimy, żeby wróg nie napadł na Polskę"

2022-11-06 18:33

W Kolnie powstanie jednostka Wojska Polskiego. Minister obrony narodowej podpisał porozumienie z władzami tego miasta o przekazaniu nieruchomości. Mariusz Błaszczak zaznaczył, że będzie ona wchodziła w skład nowej Dywizji Zmechanizowanej budowanej w woj. podlaskim.

Szef MON Mariusz Błaszczak w sobotę (5.11) wziął udział w pikniku wojskowym, podczas którego podpisał porozumienie z władzami Kolna o przekazaniu nieruchomości dla nowej jednostki wojskowej w tym mieście. - Ta jednostka będzie miała bardzo ważne znaczenia dla bezpieczeństwa naszej ojczyzny. Będzie ona wchodziła w skład nowej Dywizji Zmechanizowanej, którą budujemy w woj. podlaskim - powiedział szef MON. Dodał, że "jej zadaniem będzie obrona wschodniej części naszego kraju, przede wszystkim obrona woj. podlaskiego. - Wszystko to robimy, żeby wróg nie napadł na Polskę - dodał Błaszczak.

Minister zwrócił uwagę, że obecność wojska w Kolnie oznacza także dla miasta impuls rozwoju gospodarczego. - Oznacza inwestycje, nowe miejsca pracy, ale to jest przede wszystkim bezpieczeństwo - dodał Błaszczak. Szef MON zachęcał młodych mieszkańców Kolna do wstępowania do Wojska Polskiego, tłumacząc, że "jest dobry start w dorosłe życie". Zwrócił uwagę, że uposażenie wynosi 4 tys. 560 zł. Zaznaczył, że służba w wojsku daje możliwości rozwoju osobistego. Jako przykład wskazał możliwość zrobienia kursów: na prawo jazdy, obsługę maszyn czy kursy ratowników medycznych.

Sonda
Czy każdy powinien przejść szkolenie wojskowe?
Budzisz o mobilizacji: "To, że ktoś przeszedł służbę wojskową kilka lat temu nie znaczy, że natychmiast stanie się żołnierzem" [Raport Złotorowicza]