Białystok. Protest taksówkarzy 25.XI.2020

i

Autor: Tomasz Matuszkiewicz / Super Express Protest taksówkarzy w Białymstoku

Taksówkarze protestowali na ulicach Białegostoku. Domagają się pomocy z tarczy antykryzysowej [WIDEO | ZDJĘCIA]

2020-11-25 15:36

Dzisiaj (25.XI) w kilku polskich miastach – także w Białymstoku – odbyły się protesty taksówkarzy. Koordynatorem manifestacji było Ogólnopolskie Porozumienie Taxi, domagające się włączenia tej branży do grupy przedsiębiorców, którym przysługuje pomoc finansowa w ramach rządowej tarczy antykryzysowej. Demonstranci lokalnie złożyli w urzędach wojewódzkich lub regionalnych siedzibach Prawa i Sprawiedliwości petycję do rządu w tej sprawie.

Kolumny trąbiących, przyozdobionych biało-czerwonymi flagami taksówek przejechały dziś ulicami m.in. Warszawy, Bydgoszczy, Katowic, Kielc, Krakowa, Łodzi, Poznania, Gdańska czy Białegostoku. Taksówkarze, jako kolejna grupa przedsiębiorców, którą dotknęły skutki epidemii, domagają się włączenia ich do rządowej pomocy w ramach tarczy antykryzysowej. Przeczytaj więcej tutaj: Protest taksówkarzy w Białymstoku. Chcą wsparcia finansowego z tarczy antykryzysowej

Białystok (woj. podlaskie). Protest taksówkarzy – domagają się wsparcia z tarczy antykryzysowej

Białostoccy taksówkarze spotkali się o godz. 11 na parkingu przy ul. Jałbrzykowskiego, a następnie przejechali ulicami Jana Pawła II, Solidarności, Piłsudskiego, Mickiewicza, Miłosza i zakończyli protest na rondzie Branickiego – Piastowska.

Taksówki poruszały się wolno prawym pasem jezdni, w kolumnach nie dłuższych niż 10 samochodów. W trakcie protestu nie odnotowano poważniejszych incydentów. Udało się też uniknąć paraliżu na drogach stolicy Podlasia.