Te polskie hity podbijały listy przebojów w latach 80. Rozpoznaj piosenkę po fragmencie tekstu [QUIZ]

i

Autor: wikimedia.org/flickr.com Kora wraz z zespołem Maanam królowała na listach przebojów w latach 80.

Quiz

Te polskie hity podbijały listy przebojów w latach 80. Rozpoznaj piosenkę po fragmencie tekstu [QUIZ]

2023-11-14 13:53

Słuchali i bawili się do nich wszyscy Polacy w latach 80. Niektóre z nich to ballady, inne to rockowe klasyki. Mowa o hitach prosto z list przebojów lat osiemdziesiątych. Jak dobrze znacie ich teksty? Rozpoznacie nazwę piosenki po fragmencie jej tekstu? Przekonajcie się w naszym quizie!

Polskie przeboje muzyczne lat 80.

Pomimo, że powstały około 40 lat temu, to nadal mają rzesze fanów. Wciąż puszcza się je także chętnie na różnego rodzaju imprezach. Czy to prywatki, domówki, czy też imprezy w klubach i wesela. Te piosenki zawsze zrobią odpowiedni nastrój.

Muzyka lat 80. na stałe zapisała się w historii swoim stylem, energicznym brzmieniem i sentymentalnymi tekstami. Polacy utożsamiali się ze słowami utworów, bo te nieraz nawiązywały bezpośrednio do sytuacji w kraju. Z drugiej strony nieśmiertelne ballady o miłości mówią o uniwersalnych uczuciach aktualnych również dzisiaj.

Quiz: Polskie przeboje z lat 80. Rozpoznaj piosenkę po fragmencie tekstu

Wybraliśmy jedne z najbardziej rozpoznawalnych piosenek tamtych lat. Te utwory podbijały radiowe listy przebojów przez całą dekadę. Kto nie pamięta przebojów Perfectu, Lady Pank, czy Maanamu? Powiedzmy sobie szczerze, trudno znaleźć takie osoby w naszym kraju.

Pojawią się hity zarówno z początku lat 80., jak i te z końca pamiętnego dziesięciolecia. W ten sposób wspólnie przebrniemy przez tę dekadę obfitującą w nieśmiertelną muzykę.

Pytanie brzmi jednak, jak dobrze pamiętacie teksty tych kultowych klasyków? Wystarczy odgadnąć utwór wraz z jego wykonawcą po fragmencie tekstu. 9/10 zdobędą tylko prawdziwi miłośnicy dobrego brzmienia. Czas na wyzwanie!

QUIZ: Te polskie hity podbijały listy przebojów w latach 80. Rozpoznaj piosenkę po fragmencie tekstu

Pytanie 1 z 10
"Ktoś łapie mnie i zaciska palce, Na gardle tak, że aż tracę dech...". To fragment piosenki:
Muzyka rockowa lat 80-tych - Polska. Albumy, które zmieniły historię