Teatr Dramatyczny kupił nowy sprzęt nagłośnieniowy

i

Autor: Ewa Krajewska Teatr Dramatyczny kupił nowy sprzęt nagłośnieniowy

Teatr Dramatyczny kupił nowy sprzęt nagłośnieniowy

2018-12-28 9:17

Koniec roku to okres intensywnej pracy w Teatrze Dramatycznym im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku. Instytucja właśnie zakupiła sprzęt nagłośnieniowy, dzięki któremu znacząco poprawi się odbiór spektakli.

Dzięki dofinansowaniu pozyskanemu z ministerialnego programu „Infrastruktura kultury” instytucja zakupiła sprzęt nagłośnieniowy, w który zostały wyposażone Scena Duża oraz Scena Kameralna. Teatr Dramatyczny zyskał nowoczesny system nagłośnieniowy, dzięki któremu znacząco poprawił się akustyczny odbiór przedstawień. Całkowita wartość zadania to ponad pół miliona złotych.

Czytaj także: Białostocki chór Passeres Dei zaśpiewał polską wersję kolędy "Carol of the bells" [WIDEO]

- Cieszę się, że dzięki wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego udało nam się dokonać zakupu nowego nagłośnienia. Przed nami generalny remont, ale dzięki nowemu sprzętowi już dzisiaj możemy zapewnić naszym widzom jak najlepszą akustykę – mówi Piotr Półtorak, Dyrektor Teatru Dramatycznego im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku.

W kończącym się roku białostocki teatr zrealizował łącznie pięć projektów z programów ministerialnych. We wrześniu białostoccy aktorzy zaprezentowali spektakle „Balladyna” oraz „Romeo i Julia” w Charkowie, w ramach zadania „Kierunek Charków”. We wrześniu rozpoczęła się, a zakończyła na początku grudnia druga edycja przeglądu teatralnego „Kierunek Wschód”. Ponadto instytucja zrealizowała cykl warsztatów pod hasłem „Lektury szkolne – Lubię to!”. W ośmiu spotkaniach wzięło udział łącznie ponad 100 osób.

Czytaj także: Kuchenne rewolucje. Restauracja przeszła udaną rewolucję. Teraz jest na sprzedaż. Co się stało?

Ostatni z realizowanych projektów - „Archiwum Cyfrowe Teatru Dramatycznego im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku” powstaje z okazji 80. rocznicy wybudowania budynku teatru. 27 grudnia 1938 roku odbyła się w nim pierwsza premiera – komedię „Cudzik i S-ka” zagrali aktorzy Teatru Objazdowego. Z tej okazji Teatr Dramatyczny zdigitalizował część bogatych zasobów swojego archiwum artystycznego. Znajdą się w nim m.in. wybrane programy, afisze teatralne, projekty kostiumów oraz zdjęcia. Projekt będzie miał swój finał w najbliższą niedzielę, 30 grudnia o godz. 12.00. Spotkanie „Teatr Dramatyczny – wczoraj i dziś” odbędzie się na Scenie Foyer. Poprowadzi je Dorota Sokołowska. Wstęp na wydarzenie jest wolny.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE