I Marsz Równości w Białymstoku 20.07.2019

i

Autor: jch W sobotę 20 lipca w Białymstoku przeszedł I Marsz Równości w Białymstoku. Takiego wydarzenia w historii miasta jeszcze nie było.

Tęczowy Białystok organizuje II Marsz Równości. Pierwszy wstrząsnął mieszkańcami miasta

2021-09-14 18:58

W październiku odbędzie się II Marsz Równości w Białymstoku. Wydarzenie zaplanowane na 9 października organizuje Tęczowy Białystok. - Maszerujmy razem, pokazując naszą wytrwałość i siłę w dążeniu do zmian, gwarantujących równe prawa. Dodajmy sobie wzajemnie energii, nadziei i cieszmy się swoim queerowym towarzystwem - czytamy w opisie wydarzenia na Facebooku.

Prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski nie obejmie marszu swoim patronatem. - Jako reprezentant białostoczan, zarówno tych utożsamiających się z wartościami prezentowanymi przez uczestników marszu, jak i tych, którzy ich nie podzielają, postanowiłem nie udzielić temu wydarzeniu patronatu. Nie chcę bowiem, aby moja decyzja stała się orężem niepotrzebnych ataków lub mogła być wykorzystana politycznie - powiedział dziennikarce "Kuriera Porannego" Tadeusz Truskolaski. I Marsz Równości w Białymstoku, który przeszedł ulicami miasta 20 lipca 2019 roku, odbił się szerokim echem w całej Polsce. O tym, co się wtedy działo, informowały media w całej Polsce. Przeciwnicy marszu próbowali zablokować jego trasę. Policjanci zatrzymali kilkadziesiąt osób. Mieszkańcy miasta nie pamiętają, aby kiedykolwiek na ulicach Białegostoku działo się coś podobnego. Jak będzie teraz? O tym przekonamy się 9 października. - Po dwuletniej przerwie, 9 października wracamy na ulice stolicy województwa podlaskiego, aby wspólnie zmieniać przestrzeń naszego miasta na bardziej tolerancyjną i otwartą na różnorodność - czytamy w opisie wydarzenia.

I Marsz Równości w Białymstoku. Mieszkańcy długo o nim nie zapomną