Podlascy policjanci z grupy Speed zajmują się łapaniem kierowców, którzy zachowują się na drogach w skrajnie nieodpowiedzialny sposób. Takim zachowaniem popisał się kierowca TIR-a, który wyprzedzał inną ciężarówkę w niedozwolonym miejscu. Wszystko zarejestrowała kamera nieoznakowanego radiowozu.
Do tego zdarzenia doszło 19 września na DK 8 między Korycinem a Suchowolą. 61-latek wyprzedzał inny pojazd nie stosując się do znajdujących się tam znaków drogowych. Policjanci wyliczają: mężczyzna zignorował znaku zakaz wyprzedzania przez pojazdy ciężarowe, zignorował linię podwójną ciągłą i nie dostosował się do zakazu wyprzedzania na skrzyżowaniach i przy dojeżdżaniu do wierzchołka wzniesienia.
Podlaskie. Tak dochodzi do wypadków. TIR wyprzedzał TIR-a
Za popełnione wykroczenia kierowca mercedesa otrzymał wysoki mandat - tysiąc złotych.
W lipcu minął rok, od kiedy na podlaskich drogach służbę rozpoczęła grupa "Speed". Przez pierwszy rok grupa przeprowadziła ponad 10 tysięcy kontroli drogowych, w trakcie których ujawniono blisko 11 tysięcy wykroczeń i przestępstw.