TIR wyprzedza TIR-a. Tak dochodzi do wypadku. Wstrząsające nagranie z Podlasia [WIDEO]

i

Autor: KWP Białystok Kamera nieoznakowanego radiowozu podlaskiej grupy Speed zarejestrowała niebezpieczny manewr wyprzedzania kierowcy tira.

TIR wyprzedza TIR-a. Tak dochodzi do wypadków. Wstrząsające nagranie z Podlasia [WIDEO]

2020-09-29 18:00

Podlascy policjanci z grupy Speed zajmują się łapaniem kierowców, którzy zachowują się na drogach w skrajnie nieodpowiedzialny sposób. Takim zachowaniem popisał się kierowca TIR-a, który wyprzedzał inną ciężarówkę w niedozwolonym miejscu. Wszystko zarejestrowała kamera nieoznakowanego radiowozu.

Do tego zdarzenia doszło 19 września na DK 8 między Korycinem a Suchowolą. 61-latek wyprzedzał inny pojazd nie stosując się do znajdujących się tam znaków drogowych. Policjanci wyliczają: mężczyzna zignorował znaku zakaz wyprzedzania przez pojazdy ciężarowe, zignorował linię podwójną ciągłą i nie dostosował się do zakazu wyprzedzania na skrzyżowaniach i przy dojeżdżaniu do wierzchołka wzniesienia.  

Podlaskie. Tak dochodzi do wypadków. TIR wyprzedzał TIR-a

Za popełnione wykroczenia kierowca mercedesa otrzymał wysoki mandat - tysiąc złotych.

Czytaj też: Katastrofa autokaru z maturzystami pod Jeżewem. Jechali na pielgrzymkę. Mija 15 lat od wielkiej tragedii [ZDJĘCIA]

W lipcu minął rok, od kiedy na podlaskich drogach służbę rozpoczęła grupa "Speed". Przez pierwszy rok grupa przeprowadziła ponad 10 tysięcy kontroli drogowych, w trakcie których ujawniono blisko 11 tysięcy wykroczeń i przestępstw.