Tłusty czwartek w Białymstoku

i

Autor: Tomasz Matuszkiewicz/SE - Cena chyba trochę odstrasza klientów, bo kolejki nie było - powiedziała nam białostoczanka.

Tłusty czwartek 2022 w Białymstoku. 12 zł za pączka! "Cena odstrasza klientów" [ZDJĘCIA]

W tłusty czwartek nikt nie liczy kalorii. Białostoczanie tłumnie ruszyli po pączki. Sprawdźcie, w jakiej cenie można teraz znaleźć pączki w Białymstoku. Niektóre cukiernie mocno zaszalały z cenami. Niektórzy mieszkańcy Białegostoku uważają, że takie ceny mogą odstraszać klientów. Zobaczcie sami!

Tłusty czwartek 2022. Ceny pączków w Białymstoku

Tłusty czwartek 2022 w Białymstoku. Przed cukierniami i piekarniami w mieście od rana ustawiają się mniejsze bądź większe kolejki po pączki. Ceny? Różne. W sklepach można kupić pączki już za około złotówkę, w piekarniach od 3 zł do 5 zł, a najdroższe znajdziemy w cukierniach - tam ceny mogą sięgać nawet 12 złotych:

  • Kafejeto - 12 zł
  • Baristacja - 9 zł
  • Gram off on - 8 zł zwykłe, 10 zł wegańskie
  • Okruszek - 2,80 – 3,20 zł
  • Prosto z pieca - 3 zł
  • Gorące pączki / Precle z pieca - 4 zł
  • Cymes - 2,90 – 3,10 zł

Zobaczcie w naszej galerii poniżej, jak wygląda tłusty czwartek 2022 w Białymstoku.

Tłusty czwartek w Białymstoku

- Jak co roku, już tradycyjnie zrobiłam rodzinie pączkową niespodziankę - powiedziała nam Natalia (23 l.), marketerka z Białegostoku. - Specjalnie szukałam nietypowych smaków i kupiłam pączki z nadzieniem toffi, mascarpone i z kokosem, po 12 zł za sztukę. Cena chyba trochę odstrasza klientów, bo kolejki nie było.

Tłusty czwartek 2022

Data tłustego czwartku jest zależna od Wielkanocy. Święto to przypada na ostatni czwartek przed rozpoczęciem wielkiego postu. Na czym polega to święto? Cóż. W tłusty czwartek po prostu... jemy pączki! W tłusty czwartek w sklepach w całej Polsce królują pączki, faworki oraz inne wysoko kaloryczne słodkości. Wiadomo, że najlepsze pączki to pączki domowej roboty. Nasze mamy lub babcie na pewno znają przepisy na wyjątkowe pączki. Polecamy przepis na pączki babci Heli, bohaterki serialu Rolnicy. Podlasie: Tłusty czwartek 2022. Tradycyjne pączki babci Heli z Rolnicy. Podlasie. Wyjątkowy przepis

Sonda
Tłusty Czwartek 2023. Wolisz pączki czy faworki?