To będzie niebezpieczna noc na Podlasiu. Jest ostrzeżenie IMGW

i

Autor: Pixabay To będzie niebezpieczna noc na Podlasiu. Jest ostrzeżenie IMGW

To będzie niebezpieczna noc na Podlasiu. Jest ostrzeżenie IMGW

2021-01-07 14:37

Ważny komunikat dla kierowców podróżujących tej nocy drogami woj. podlaskiego! Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia przed oblodzeniem. Ostrzeżenie dotyczy całego obszaru woj. podlaskiego. Alert obowiązuje od północy do piątku 8 stycznia do godz. 9.

Prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu, deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu - czytamy komunikacie IMGW. - Temperatura minimalna od -3°C do -1°C, temperatura minimalna gruntu od -4°C do -2°C.

Wystąpienie tego zjawiska meteorolodzy IMGW szacują na 80 procent.

Według definicji IMGW, alert pierwszego stopnia jest wydawany, gdy "przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia."

Wybierz najpiękniej rozświetlone miasto w Polsce! Do wygrania sprzęt o wartości 200 tys. złotych. Kliknij tutaj!

Według niektórych prognoz, w połowie stycznia Podlasie zaatakuje tzw. "bestia ze wschodu", czyli wyż z Syberii. Ma być bardzo zimno. Więcej o tej prognozie przeczytacie tutaj: Bestia ze wschodu nadciąga nad Podlasie. To będzie zima stulecia?

Zobacz zdjęcia: Zima stulecia w Polsce 1979 rok

Atak zimy w Białymstoku