Tragedia na przejeździe kolejowym

Tragiczny wypadek na przejeździe kolejowym. Mężczyzna nie żyje [ZDJĘCIA]

2023-03-10 14:00

Kierowca samochodu dostawczego zginął w wypadku, do którego doszło w piątek (10.03) na niestrzeżonym przejeździe kolejowym we wsi Słomianka w gminie Sidra (woj. podlaskie). Samochód zderzył się z szynobusem.

W piątek po godz. 10 na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w rejonie miejscowości Słomianka na trasie kolejowej Sokółka - Dąbrowa Białostocka doszło do zderzenia samochodu dostawczego z szynobusem. Kierowca samochodu zginął na miejscu. Podróżował sam. Szynobusem podróżowało 25 pasażerów. Nic im się nie stało. - Pojazd dostawczy rozpołowiony, cześć samochodu i szynobus ok. 200 m za przejazdem - przekazał nam Piotr Chojnowski, rzecznik prasowy Podlaskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP.

Czytaj też: Areszt dla matki, która pijana jechała samochodem. W wypadku zginął jej synek

Ruch pociągów na linii Białystok – Suwałki został wstrzymany. Przewoźnik PKP Intercity wprowadził zastępczą komunikację autobusową na odcinku Białystok – Mockava. Przewoźnik Polregio wprowadził zastępczą komunikację autobusową na odcinku Sidra – Suwałki.  Informacje o zmianach w komunikacji są podawane na stacjach i przystankach. - Obecne na miejscu służby ratownictwa technicznego szacują przywrócenie ruchu na linii na godzinę 17. Przyczyny zdarzenia ustali komisja - informuje Tomasz Łotowski z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Wypadek na przejeździe kolejowym w Trawnikach
Sonda
Czy zawsze zatrzymujesz się przy znaku STOP na przejeździe kolejowym?