Miała dwa promile alkoholu

Areszt dla matki, która pijana jechała samochodem. W wypadku zginął jej synek

2023-03-09 14:49

Białostocki oddalił zażalenie obrońcy i utrzymał 3-miesięczny areszt kobiety podejrzanej o spowodowanie śmiertelnego wypadku na DK 19. 42-latka nagle zjechała lexusem na przeciwległy pas ruchu i zderzyła się z dwoma innymi pojazdami. Jej 3,5-letni synek zginął na miejscu. Kobieta wsiadła za kierownicę pod wpływem alkoholu. Grozi jej 12 lat więzienia.

Do tego tragicznego wypadku doszło 1 lutego. Na DK 19, w okolicach miejscowości Dziecinne, zderzyły się trzy samochody. W wypadku zginęło 3,5-letnie dziecko podróżujące z 42-letnią matką. Ze wstępnych informacji wynikało, że kierująca samochodem marki Lexus z nieznanych przyczyn zjechała na przeciwległy pas ruchu, gdzie jej auto zderzyło się najpierw bokiem z citroenem, a potem czołowo z chryslerem. Prokuratura Rejonowa w Bielsku Podlaskim postawiła kobiecie zarzut spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym i prowadzenia auta w stanie nietrzeźwości. Jak podawała prokuratura, przyznała się, także do wypicia alkoholu przed jazdą. Tuż po wypadku w wydychanym powietrzu kobieta miała blisko dwa promile alkoholu. TVP Białystok podało, że kobieta wypiła 4 piwa.

Dziecinne. W wypadku zginął 3,5-letni Krystianek. Matka przebywa w areszcie

Śledczy wnioskowali o tymczasowy 3-miesięczny areszt, powoływali się na zagrożenie surową karą za takie przestępstwo (od 2 do 12 lat więzienia). Sąd w Bielsku Podlaskim wniosku jednak nie uwzględnił. Prokuratura złożyła zażalenie, które uwzględnił Sąd Okręgowy w Białymstoku. W środę ten sąd oddalił zażalenie obrońcy, utrzymując postanowienie o areszcie - dowiedziała się PAP w tym sądzie.

Grób Krystianka utonął w białych kwiatach. Chłopiec zginął w wypadku na DK 19
Sonda
Czy pijani kierowcy powinni tracić samochody?