Wyzwiska w kierunku Polaków. Poleciały kamienie. Ciężka noc na granicy z Białorusią

i

Autor: Podlaski Oddział Straży Granicznej Wyzwiska w kierunku Polaków. Poleciały kamienie. Ciężka noc na granicy z Białorusią

Wyzwiska w kierunku Polaków. Poleciały kamienie. Ciężka noc na granicy z Białorusią

2022-05-16 10:54

Straż Graniczna podsumowała ostatni weekend na polsko-białoruskiej granicy. W trakcie trzech minionych dni (13 - 15 maja) granicę nielegalnie próbowało przekroczyć 86 osób. Doszło również do siłowej próby przedostania się na terytorium Polski.

Najwięcej prób nielegalnego przekroczenia granicy miało miejsce w piątek (13.05) - 51. Największa grupa została ujawniona na odcinku ochranianym przez placówki SG w Narewce. Kolejne próby podjęte zostały w okolicy Płaskiej, Dubicz Cerkiewnych i Czeremchy. W sobotę (14.05) działania graniczne prowadzili funkcjonariusze z Placówek SG w Kuźnicy, Narewce i  Czeremsze. Ostatniej doby niespokojnie było w Czeremsze. - Najpierw około godziny 1:30 białoruskie służby oślepiały polskie patrole latarkami, rzucały w ich stronę kamienie i kierowały pod ich adresem wyzwiska - informuje Katarzyna Zdanowicz z Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej. - Około pół godziny później grupa nielegalnych migrantów podjęła próbę sforsowania granicy, rzucając na tymczasową barierę kładkę - dodaje. Podczas tych zdarzeń nikt nie ucierpiał. Kolejne grupy cudzoziemców ujęte zostały na odcinkach ochranianych przez Placówki SG w Kuźnicy, Narewce, Dubiczach Cerkiewnych, Mielnika i Płaskiej.

Czytaj też: Ukrainiec chciał zarobić 1000 euro. Na Podlasiu cały plan runął

Cudzoziemcy, którzy w trakcie weekendu próbowali wedrzeć się na terytorium Polski pochodzili z wielu rejonów świata. Byli wśród nich obywatele Turcji, Maroka, Iraku, Afganistanu, Tadżykistanu, Tunezji, Egiptu, Syrii, Algierii, Kuby, Bangladeszu, Konga, Erytrei i Ghany.

Trwa budowa zapory na granicy polsko-białoruskiej
Sonda
Jesteś za budową stałej zapory na granicy polsko-białoruskiej?