Tur Bielsk Podlaski z Pucharem Polski Podlaskiego PZPN [AUDIO]

Autor: fot. ESKA INFO Tur Bielsk Podlaski z Pucharem Polski Podlaskiego PZPN [AUDIO]

2018-06-01 14:20

Mecz, który bielszczanie rozegrali z Olimpią Zambrów jeszcze w 80. minucie spotkania nie zapowiadał się obiecująco dla gospodarzy, którzy przegrywali 1:3. Tur jednak zdołał się wziąć w garść i piłkarze w żółto-niebieskich strojach doprowadzili do remisu. W dogrywce lepsi byli zawodnicy z Bielska Podlaskiego.

Tur Bielsk Podlaski po raz pierwszy w 95-letniej historii klubu zdobył Okręgowy Puchar Polski. Mecz z zambrowską Olimpią udowodnił, że warto walczyć do końca. Zwycięska bramka padła w dogrywce. Część kibiców opuściła stadion przy wyniku 1:3 nie widząc nadziei na pozytywny finał spotkania. To był błąd. Wprowadzone przez trenera Pawła Bierżyna zmiany spowodowały, że ekipa z Bielska się przebudziła i zrobiła swoje.

Na duży szacunek zasługują strzelcy goli dla drużyny Tura. Ostatnią zwycięską bramkę strzelił w 91 minucie spotkania Marcin Fiedorowicz. Pierwsze trzy gole zafundowali bracia Kosińscy: Andrzej (61 min.), Piotr (85 min.) i Karol (86 min.).

Oto co tuz po meczu powiedział prezes Podlaskiego Związku Piłki Nożnej Sławomir Kopczewski. Posłuchajcie:

Tur Bielsk Podlaski świętował historyczny sukces w cieniu porażki w sezonie 2017/2018, jaką był spadek z trzeciej do IV ligi. Za drużynę z Bielska trzymamy kciuki i życzymy powodzenia w zbliżających się rozgrywkach pucharowych.

>>> Aktualny taryfikator punktów karnych. Za co możesz dostać punkty karne?