Straż Graniczna

i

Autor: WMOSG Zdj. ilustracyjne.

Był po cywilnemu i bez broni

Rosyjski żołnierz zatrzymany w Polsce przez straż graniczną. Dezerter z armii Putina przekroczył białoruską granicę

2024-05-08 7:50

W Polsce zostało zatrzymany rosyjski żołnierz - dowiedział się reporter RMF FM. 41-letni dezerter z armii Putina próbował nielegalnie przekroczyć granicę polsko-białoruską. Był ubrany po cywilnemu i nie miał przy sobie broni. Rosyjski żołnierz został przekazany polskim służbom, które sprawdzają jego tożsamość.

Rosyjski żołnierz zatrzymany w Polsce. Nielegalnie przekroczył granicę

W Polsce został zatrzymany 41-letni żołnierz rosyjskiej armii - podaje RMF FM. Reporter rozgłośni ustalił, że uciekinier z wojska Władimira Putina próbował nielegalnie przekroczyć polsko-białoruską granicę. Żołnierz był ubrany po cywilnemu i nie miał przy sobie broni, natomiast znaleziono przy nim wojskowe dokumenty. Wśród tych dokumentów był między innymi kontrakt na udział 41-latka w wojnie na Ukrainie. Mężczyzna prawdopodobnie brał udział w działaniach zbrojnych za naszą wschodnią granicą. Aby dostać się do Polski wykorzystał szlak przerzutowy migrantów z Afryki, Bliskiego Wschodu oraz Azji Środkowej. Poniżej dalsza część artykułu.

Granica polsko-białoruska. Migranci szturmują granicę

Po zatrzymaniu przez straż graniczną dezerter został przekazany polskim służbom. Mają one potwierdzić jego tożsamość oraz ustalić motywy działania 41-latka. Istnieje bowiem prawdopodobieństwo, że mężczyzna w Polsce znalazł się w celu wykonywania misji szpiegowskich.

Sonda
Czy uważasz, że Rosja zaatakuje NATO?
Kacper zabił ciężarną dziewczynę