Ukradł pieniądze z kościelnej skarbonki. Nagrała go kamera

i

Autor: KPP Kolno Ukradł pieniądze z kościelnej skarbonki. Nagrała go kamera

Ukradł pieniądze z kościelnej skarbonki. Nagrała go kamera

2020-10-06 8:47

W minionym tygodniu policjanci zatrzymali 31-letniego mieszkańca Ostrołęki poszukiwanego za kradzieże. W trakcie konwoju do zakładu karnego okazało się, że mężczyzna około godziny przed zatrzymaniem ukradł również pieniądze z kościelnej skarbonki.

Do kradzieży pieniędzy z kościelnej skarbonki doszło w miniony piątek na terenie Kolna (woj. podlaskie). Złodziej wygiął rygiel zamka i dostał się do wnętrza skarbony, skąd ukradł pieniądze. Tej samej nocy jeden z patroli prewencji zatrzymał na terenie miasta 31-letniego poszukiwanego. Mężczyzna miał do odbycia karę ponad pół roku pozbawienia wolności za kradzieże i kradzieże z włamaniem.

- Mieszkaniec Ostrołęki trafił do policyjnego aresztu, a następnie do zakładu karnego - informuje oficer prasowy policji w Kolnie. - W tym czasie kolneńscy kryminalni analizowali materiał dowodowy, który zebrali w kościele.

Czytaj też: Bielsk Podlaski. Złodziej na wózku inwalidzkim ukradł pieniądze na chore dzieci!

Policjanci ustalili dane włamywacza i na nagraniu z monitoringu rozpoznali sprawcę kradzieży z włamaniem do skarbonki. Okazało się, że to zatrzymany tej samej nocy 31-letni poszukiwany.

- Prawdopodobnie jeszcze podczas półrocznego pobytu w więzieniu mężczyzna usłyszy zarzut kradzieży z włamaniem - kontynuuje oficer prasowy. - Zgodnie z Kodeksem karnym za to przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Czytaj też: Hajnówka. Ukradli puszkę z pieniędzmi na leczenie Kubusia. Policja odzyskała tylko część gotówki

Zatrzymanie złodzieja ferrari