Imigranci i pościg policyjny

i

Autor: Tomasz Matuszkiewicz / SE / Małopolska Policja Ukrainiec przewoził nielegalnych imigrantów?! Szaleńcza ucieczka. Dziecko i dwie kobiety w szpitalu / Zdjęcie poglądowe

Ukrainiec przewoził nielegalnych imigrantów?! Szaleńcza ucieczka. Dziecko i dwie kobiety w szpitalu

2021-10-23 13:41

Podlaska policja zatrzymała po pościgu na dk 66 obywatela Ukrainy, który przewoził busem 12 osób, prawdopodobnie nielegalnie przebywających w Polsce. W trakcie pościgu na drodze Szastały - Kalnica w powiecie bielskim doszło do wypadku, jedna osoba została ranna - podała Polska Agencja Prasowa.

Ukrainiec przewoził nielegalnych imigrantów?! Szaleńcza ucieczka. Dziecko i dwie kobiety w szpitalu

Rzecznik podlaskiej policji Tomasz Krupa poinformował, że do zdarzenia doszło w sobotę przed południem na drodze krajowej 66. Policja próbowała zatrzymać busa renault do kontroli, ale samochód się nie zatrzymał. Policja rozpoczęła pościg. Jazdę próbował utrudniać policji samochód marki Nissan, którego kierowca - jak podano - próbował wyprzedzać radiowóz, zajeżdżając mu drogę. Nissan zjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie, na drodze Szastały - Kalnica, doszło do zderzenia z jadącą z naprzeciwka hondą. - Pasażerka hondy trafiła do szpitala - podała policja, cytowana przez Polską Agencję Prasową.

Czytaj też: Usnarz Górny. Imigranci siłowo wdarli się do Polski. Zniszczyli ogrodzenie [WIDEO]

Sonda
Imigranci szturmują polską granicę. Co powinien zrobić rząd?

- Kierowca busa skręcił w boczną, polną drogę, uciekł z miejsca zdarzenia, zostawił busa, w którym było 12 osób. Tomasz Krupa poinformował, że tego kierowcę policja zatrzymała trzy kilometry dalej. Zatrzymano także prowadzącego nissana, który również jest Ukraińcem - podaje Polska Agencja Prasowa.

Policja poinformowała także, że - w związku ze stanem zdrowia, a nie wypadkiem - do szpitala trafiły dwie kobiety i dziecko podróżujące busem. Bus w wypadku nie uczestniczył.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - miasta@se.pl.

Usnarz Górny. Imigranci siłowo forsują granicę. Niszczą ogrodzenie