Ulica Klepacka w Białymstoku już gotowa. Inwestycja czeka na odbiór

2020-11-30 18:19 jch
Ulica Klepacka w Białymstoku już gotowa. Inwestycja czeka na odbiór
Autor: UM Białystok Ulica Klepacka w Białymstoku już gotowa. Inwestycja czeka na odbiór

Zakończyła się budowa ulicy Klepackiej w Białymstoku. Mieszkańcy zyskali bezkolizyjny przejazd pod torami kolejowymi niedaleko Starosielc. Do czasu uzyskania zgody na użytkowanie będzie tam jednak obowiązywała czasowa organizacja ruchu.

Koszt przebudowy ul. Klepackiej wyniósł ok. 40 mln zł. Za te pieniądze powstały tunele, nowa nawierzchnia jezdni, chodniki, zjazdy, ścieżki rowerowe, ciąg pieszo-rowerowy, oświetlenie uliczne, podziemny zbiornik retencyjny z przepompownią i urządzeniami do oczyszczania ścieków opadowych. - To wszystko przyczyni się do poprawy ruchu w tej części miasta, odciąży sąsiednie ulice i ułatwi przejazd autobusom komunikacji miejskiej - informuje Anna Kowalska z Departamentu Komunikacji Społecznej w Białymstoku

W tej chwili obowiązuje tam ograniczenie prędkości do 30 kilometrów na godzinę. To ograniczenie prędkości będzie obowiązywało do czasu, kiedy zakończą się procedury związane z odbiorem inwestycji oraz uzyskaniem zgody na użytkowanie. Później będzie tam można jeździć z prędkością 50 kilometrów na godzinę.

Białystok (woj. podlaskie). Protest taksówkarzy – domagają się wsparcia z tarczy antykryzysowej