Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Białymstoku. Wprowadzono zakaz odwiedzin pacjentów!

i

Autor: Paweł Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Białymstoku. Wprowadzono zakaz odwiedzin pacjentów!

Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Białymstoku. Wprowadzono zakaz odwiedzin pacjentów!

2021-10-22 8:02

W największym szpitalu w Podlaskiem wprowadzono zakaz odwiedzin pacjentów. Wszystko z powodu coraz bardziej pogarszającej się sytuacji epidemiologicznej związanej z pandemią koronawirusa. Woj. podlaskie od pewnego czasu jest wśród trzech województw, w których odnotowuje się największą liczbę zakażeń.

Zakaz obowiązuje we wszystkich klinikach i oddziałach w obu lokalizacjach: zarówno przy ul. Skłodowskiej jak i przy ul. Żurawie. W przypadku pacjentów w stanach terminalnych, o odwiedzinach decyduje kierownik Kliniki/Oddziału. Województwo podlaskie wciąż utrzymuje się w trójce regionów (z mazowieckim i lubelskim), w których w ostatnich tygodniach potwierdzanych jest najwięcej zakażeń koronawirusem. Jednocześnie jest jednym z regionów, w których zaszczepiło się najmniej osób (ok. 41 proc). W czwartek ministerstwo zdrowia podało informację o kolejnych 522 zakażeniach, w środę było to rekordowe w ostatnich tygodniach w regionie 587 przypadków. Czytaj też: Czwarta fala COVID w Polsce. W tych województwach sytuacja jest najgorsza. Podlaskie znowu w czołówce

Wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski informował w czwartek na konferencji prasowej, że w środę z powodu COVID-19 było hospitalizowanych w regionie ponad 500 pacjentów, a miejsc dla pacjentów z COVID-19 jest 786. Przy okazji wystosował publiczny apel do mieszkańców, aby przestrzegali reżimu sanitarnego, nosili maseczki, zachowywali dystans i dezynfekowali ręce oraz szczepili się.

Poradnik Zdrowie: różnica między COVID-19 a przeziębieniem i grypą

Szpital USK leczy pacjentów z COVID-19 w klinikach zakaźnych, ale także w szpitalu tymczasowym na ul. Żurawiej. W piątek będzie ponownie uruchomiony drugi szpital tymczasowy w hali sportowej. Dyrektor USK dr hab. Jan Kochanowicz oceniał w czwartek na konferencji u wojewody, że sytuacja w szpitalach jest "trudna", ale podejmowane działania, by zapewnić miejsca dla zakażonych mają "wyprzedzić falę covidową", by pacjenci nie zostali bez opieki.

Sonda
Czy uważasz, że ze względu na czwartą falę koronawirusa, szkoły i przedszkola powinny zostać zamknięte?