Boże Ciało w Polsce

i

Autor: PAWEL SKRABA / SUPER EXPRESS Boże Ciało w Polsce

Uroczystości Bożego Ciała w Białymstoku. O której procesja?

2022-06-14 11:00

Boże Ciało to inaczej Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Boże Ciało w Kościele katolickim należy do tzw. świąt nakazanych, co oznacza, że udział katolików w nabożeństwach jest obowiązkowy. Zobaczcie, o której rozpoczną się miejskie uroczystości w Białymstoku.

Uroczystości Bożego Ciała w Białymstoku rozpoczną się w czwartek (16 czerwca) o godz. 10 Mszą świętą przed Archikatedrą Białostocką. Po Mszy świętej odbędzie się tradycyjna procesja Eucharystyczna Rynkiem Kościuszki, Lipową aż do kościoła św. Rocha. Uroczystość zakończy się błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem. Co ciekawe, Msza św. będzie transmitowana na kanale YouTube ArchiBial MEDIA. 

Czytaj też: Zmiany personalne w parafiach. Nowi proboszczowie w Archidiecezji Białostockiej

Staropolska tradycja przystrajania wsi na Boże Ciało

Zamknięte ulice w centrum, nowe trasy autobusów BKM

Miasto informuje, że w związku z uroczystościami Bożego Ciała ulice w centrum Białegostoku zostaną wyłączone z ruchu. Zmieni się też trasa przejazdu niektórych autobusów. W czwartek w godz. 9.30-12.30 zostaną zamknięte dla ruchu kołowego ulice: Plac Jana Pawła II, Legionowa (od ulicy Sienkiewicza do ulicy Kilińskiego), natomiast w godz. 9.30-14.00 ulice: Rynek Kościuszki, Lipowa, Plac Niepodległości. Autobusy linii: 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 10, 13, 16, 17, 19, 20, 26, 30 i 109 będą kursować na trasach zastępczych.

Czytaj też: Sklepy otwarte w Boże Ciało. Gdzie 16 czerwca zrobisz zakupy w Białymstoku? Żabka, Arhelan, Carrefour Express

Białystok. Boże Ciało 2019. Wspólna procesja dwóch parafii: św. Jadwigi i NMP z Guadalupe. ZDJĘCIA

QUIZ. Katoliku, co wiesz o swojej wierze? 10/15 to absolutne minimum

Pytanie 1 z 15
„Chrzest Pana Jezusa w Jordanie”. Która to tajemnica Różańca?