Szpitalny Oddział Ratunkowy w Łapach

i

Autor: Podlaski Urząd Wojewódzki Od tego roku w Łapach niedaleko Białegostoku zaczął działać szpitalny oddział ratunkowy z lądowiskiem dla śmigłowców. Dzięki tej inwestycji mieszkańcy będą mogli liczyć na szybszą i lepszą pomoc. To trzynasty SOR w woj. podlaskim.

W Łapach uruchomiono szpitalny oddziały ratunkowy. "Historia zaniedbań szpitala powiatowego w Łapach liczy 16 lat"

2021-01-07 13:06

Od tego roku w Łapach niedaleko Białegostoku zaczął działać szpitalny oddział ratunkowy z lądowiskiem dla śmigłowców. Dzięki tej inwestycji mieszkańcy będą mogli liczyć na szybszą i lepszą pomoc. To trzynasty SOR w woj. podlaskim.

- Historia zaniedbań szpitala powiatowego w Łapach liczy 16 lat; szpital był niedofinansowany. Dzięki dobrej współpracy samorządu z rządem udało nam się zdobyć pieniądze na SOR i lądowisko ponad 8 mln zł, wkład własny powiatu to ponad 4 mln zł. To było spore obciążenie finansowe, ale dzięki temu szpital w Łapach staje się marką – powiedział podczas otwarcia oddziału starosta powiatu białostockiego Jan Perkowski.

Czytaj też: Suraż. Morderca zmasakrował Barbarę. W USA zatrzymano podejrzanego. Przełom po 20 latach od zbrodni?

Na oddziale jest tomograf komputerowy, RTG, USG i inny sprzęt wymagany przez Narodowy Fundusz Zdrowia. 

Jak informuje Podlaski Urząd Wojewódzki, w ostatnich latach uruchomiono trzy nowe szpitale oddziały ratunkowe: w październiku 2017 r. przy Szpitalu Ogólnym w Wysokiem Mazowieckiem, w marcu 2018 r. przy SP ZOZ w Augustowie oraz w lipcu 2019 r. przy Szpitalu Powiatowym w Zambrowie.

Wybierz najpiękniej rozświetlone miasto w Polsce! Do wygrania sprzęt o wartości 200 tys. złotych. Kliknij tutaj!

Pierwsze szczepienia na COVID-19 w USK w Białymstoku