I Marsz Równości w Białymstoku 20.07.2019

i

Autor: jch W sobotę 20 lipca w Białymstoku przeszedł I Marsz Równości w Białymstoku. Takiego wydarzenia w historii miasta jeszcze nie było.

W sobotę przejdzie II Marsz Równości w Białymstoku

2021-10-07 9:34

W najbliższą sobotę 9 października ulicami Białegostoku odbędzie się II Marsz Równości w Białymstoku. Pierwszy przeszedł do historii za sprawą wydarzeń, które miały wtedy miejsce. Helikopter krążący nad centrum miasta, mnóstwo policjantów na ulicach - tak było w 2020 roku. Jak będzie teraz? Początek o godz. 13:30 na Rynku Kościuszki.

Wydarzenie organizuje Tęczowy Białystok. - Po dwuletniej przerwie, 9 października wracamy na ulice stolicy województwa podlaskiego, aby wspólnie zmieniać przestrzeń naszego miasta na bardziej tolerancyjną i otwartą na różnorodność - czytamy na stronie wydarzenia. -  Maszerujmy razem, pokazując naszą wytrwałość i siłę w dążeniu do zmian, gwarantujących równe prawa. Dodajmy sobie wzajemnie energii, nadziei i cieszmy się swoim queerowym towarzystwem. Pierwszy marsz odbił się szerokim echem w całej Polsce. Przeciwnicy marszu próbowali zablokować jego trasę. Policjanci zatrzymali kilkadziesiąt osób. Mieszkańcy miasta nie pamiętają, aby kiedykolwiek na ulicach Białegostoku działo się coś podobnego.

Z kolei dzień później, w niedzielę, przejdzie X Marsz dla Życia i Rodziny.

I Marsz Równości w Białymstoku. Mieszkańcy długo o nim nie zapomną