Ultra

i

Autor: Łukasz Stepaniuk Ultra

W sobotę "Święto Ultry" [AUDIO]

2019-02-13 15:12

Będzie to spotkanie kibiców Jagiellonii Białystok, którzy już po raz drugi organizują przemarsz na pierwszy w roku ligowy mecz żółto-czerwonych w Białymstoku. 

16-go lutego na Stadionie Miejskim przy Słonecznej o 15:30 rozpocznie się spotkanie Jagiellonii Białystok z Wisłą Płock. Trzy godziny wcześniej na Rynku Kościuszki rozpocznie się zbiórka wszystkich miłośników Jagi. 

Zobacz także: W tych zawodach znajdziesz pracę w Białymstoku [ZDJĘCIA]

Organizatorzy "Święta Ultry" teren zbiórki podzielili na cztery sektory:

Zachód to osiedla: Antoniuk, Dziesięciny, Leśna Dolina, Młodych, Słoneczny Stok, Starosielce, TBS-y, WSP, Zielone Wzgórza.

Wschód to osiedla: Bema, Białostoczek, Dojlidy, Dojlidy Górne, Mickiewicza, Nowe Miasto, Piasta, Przydworcowe, Sienkiewicza, Skorupy, Wygoda.

Północ to miejscowości: Czarna Białostocka, Dąbrowa Białostocka, Ełk, Grajewo, Knyszyn, Korycin, Krynki, Kuźnica Białostocka, Sokółka, Suchowola i inne.

Południe to miejscowości: Bielsk Podlaski, Boćki, Brańsk, Ciechanowiec, Czeremcha, Czyżew, Gródek, Hajnówka, Kleszczele, Łapy, Michałowo, Narew, Narewka, Rutki, Wysokie Mazowieckie, Zambrów.

Czytaj także: Paweł Małaszyński doznał urazu kręgosłupa. "Jestem pod bardzo dobrą opieką"

Na Rynku Kościuszki każda z sekcji zajmie wyznaczone miejsce, jak wskazują nazwy. Zachód zajmuję zachodnią część placu na Rynku, czyli schody od strony ratuszowego, Wschód zbiera się od strony Esperanto. Północ od ulicy Rynek Kościuszki, a Południe od strony Suraskiej.

O "Święcie Ultry" opowiada Andrzej Jakubowski:
 

TO WIDEO. Wchodzi do mieszkania po drabinie: