W Sokółce zatrzymano dużą grupę nielegalnych migrantów z Afganistanu

2021-06-18 12:37
W Sokółce zatrzymano dużą grupę nielegalnych migrantów z Afganistanu
Autor: KPP Sokółka W Sokółce zatrzymano dużą grupę nielegalnych migrantów z Afganistanu

Policjanci z Sokółki działając wspólnie ze strażnikami granicznymi zatrzymali w mieście 11 obywateli Afganistanu. Okazało się, że mężczyźni nielegalnie przekroczyli granicę polsko-białoruską. Tylko w tym roku funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali w sumie 150 nielegalnych migrantów.

Działo się to w czwartek w Sokółce. Policjanci otrzymali od strażników granicznych informację o cudzoziemcach, którzy nielegalnie przekroczyli granicę i mogą przebywać w Sokółce. Rozpoczęto poszukiwania. W rejonie dworca PKP w Sokółce policjanci zatrzymali czterech cudzoziemców. - Nie posiadali oni przy sobie dokumentów uprawniających do wjazdu ani przebywania w Polsce - informuje oficer prasowy policji. - W tym samym czasie, dwóch poszukiwanych zatrzymał w rejonie cmentarza przewodnik z policyjnym psem. Kolejnych trzech cudzoziemców wpadło w ręce policjantów „drogówki” na jednym z sokólskich osiedli. Dwóch ostatnich mężczyzn mundurowi zatrzymali w rejonie cerkwi i parków miejskich - dodał policjant. Policjanci z Sokółki współdziałając ze strażnikami granicznymi zatrzymali w sumie 11 obywateli Afganistanu, którzy nielegalne przekroczyli polsko-białoruską granicę. Czytaj też: Kobieta w gospodarstwie Gienka z Plutycz. Nerwowo u Maćka z Kundzicz. Nowy odcinek "Rolnicy. Podlasie"

Nielegalni imigranci z Afganistanu zatrzymani w Katowicach. Przekroczyli granicę ukryci w ziemniakach

Wszyscy zostali przekazani funkcjonariuszom Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej. - Cudzoziemcy w wieku od 18 do 45 lat przyznali się do nielegalnego przekroczenia granicy polsko - białoruskiej. Po wykonaniu czynności procesowych przez funkcjonariuszy Straży Granicznej zatrzymani mężczyźni decyzją sądu zostaną umieszczeni w Strzeżonych Ośrodkach dla Cudzoziemców - informuje mjr SG Katarzyna Zdanowicz, Rzecznik Prasowy Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej. W tym roku funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali w sumie 18 grup (150 osób), które nielegalnie przekroczyły granice naszego państwa.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE