W Sokółce zatrzymano dużą grupę nielegalnych migrantów z Afganistanu

i

Autor: KPP Sokółka W Sokółce zatrzymano dużą grupę nielegalnych migrantów z Afganistanu

W Sokółce zatrzymano dużą grupę nielegalnych migrantów z Afganistanu

2021-06-18 12:37

Policjanci z Sokółki działając wspólnie ze strażnikami granicznymi zatrzymali w mieście 11 obywateli Afganistanu. Okazało się, że mężczyźni nielegalnie przekroczyli granicę polsko-białoruską. Tylko w tym roku funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali w sumie 150 nielegalnych migrantów.

Działo się to w czwartek w Sokółce. Policjanci otrzymali od strażników granicznych informację o cudzoziemcach, którzy nielegalnie przekroczyli granicę i mogą przebywać w Sokółce. Rozpoczęto poszukiwania. W rejonie dworca PKP w Sokółce policjanci zatrzymali czterech cudzoziemców. - Nie posiadali oni przy sobie dokumentów uprawniających do wjazdu ani przebywania w Polsce - informuje oficer prasowy policji. - W tym samym czasie, dwóch poszukiwanych zatrzymał w rejonie cmentarza przewodnik z policyjnym psem. Kolejnych trzech cudzoziemców wpadło w ręce policjantów „drogówki” na jednym z sokólskich osiedli. Dwóch ostatnich mężczyzn mundurowi zatrzymali w rejonie cerkwi i parków miejskich - dodał policjant. Policjanci z Sokółki współdziałając ze strażnikami granicznymi zatrzymali w sumie 11 obywateli Afganistanu, którzy nielegalne przekroczyli polsko-białoruską granicę. Czytaj też: Kobieta w gospodarstwie Gienka z Plutycz. Nerwowo u Maćka z Kundzicz. Nowy odcinek "Rolnicy. Podlasie"

Nielegalni imigranci z Afganistanu zatrzymani w Katowicach. Przekroczyli granicę ukryci w ziemniakach

Wszyscy zostali przekazani funkcjonariuszom Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej. - Cudzoziemcy w wieku od 18 do 45 lat przyznali się do nielegalnego przekroczenia granicy polsko - białoruskiej. Po wykonaniu czynności procesowych przez funkcjonariuszy Straży Granicznej zatrzymani mężczyźni decyzją sądu zostaną umieszczeni w Strzeżonych Ośrodkach dla Cudzoziemców - informuje mjr SG Katarzyna Zdanowicz, Rzecznik Prasowy Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej. W tym roku funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali w sumie 18 grup (150 osób), które nielegalnie przekroczyły granice naszego państwa.