W Suwałkach powstanie system rowerów miejskich. Jaka nazwa? Nie zgadniecie

i

Autor: Pixabay W Suwałkach powstanie system rowerów miejskich. Jaka nazwa? Nie zgadniecie

W Suwałkach powstanie system rowerów miejskich. Jaka nazwa? Nie zgadniecie

2021-02-18 7:40

2,2 mln zł będzie kosztowało wdrożenie w Suwałkach (woj. podlaskie) Systemu Roweru Miejskiego Suwer. Konsorcjum firm Orange Polska oraz Roovee S.A. wygrało przetarg na tę inwestycję. Biuro prezydenta Suwałk poinformowało, że jeszcze wiosną tego roku mieszkańcy Suwałk będą mogli skorzystać ze 160 rowerów, które ulokowane będą na 16 stacjach na terenie miasta. Wykonawca inwestycji będzie miał 4 miesiące na dostarczenie i uruchomienie sprzętu od dnia podpisania umowy.

W Białymstoku - BIKER, w Łomży - ŁOKER, a w Suwałkach już niedługo pojawi się SUWER. Na wiosnę rusza suwalski system rowerów miejskich. - Chcemy, żeby nasi mieszkańcy mieli różne alternatywne możliwości poruszania się po Suwałkach. W naszym mieście mamy coraz więcej ścieżek rowerowych. Myślę, że rower miejski przyjmie się i będzie cieszył się dużą popularnością“ – powiedział prezydent Suwałk Czesław Renkiewicz. Wykonawca dostarczy 160 fabrycznie nowych rowerów, w tym: 142 pojazdy tradycyjne, trzy rowery typu tandem oraz 15 elektrycznych.

Wystartował system rowerowy BiKeR

- To jest zadanie, które realizujemy dzięki projektowi dofinansowanemu środkami z Unii Europejskiej. Dzięki temu kupujemy między innymi autobusy napędzane gazem CNG - dodał Renkiewicz. Oprócz tego w ramach projektu jest wdrażany system dynamicznej informacji pasażerskiej w postaci tablic elektronicznych na przystankach oraz realizowane są remonty fragmentów trzech ulic w Suwałkach.

Sonda
Który system rowerów miejskich na Podlasiu ma najlepszą nazwę?

W grudniu 2019 roku ratusz ogłosił i rozstrzygnął konkurs na nazwę roweru. Spośród kilkudziesięciu pomysłów mieszkańcy wybrali "Suwer". Suwałki będą trzecim miastem w Podlaskiem - po Białymstoku i Łomży, gdzie będą rowery miejskie. 

Czytaj też: Nowe odcinki "Rolnicy. Podlasie". Oficjalna data, godzina emisji. Co w 3. sezonie? [ZDJĘCIA, WIDEO]