W woj. podlaskim rozpoczynają się ferie zimowe

i

Autor: Jacek Chlewicki Stacja narciarska Rybno niedaleko Łomży (woj. podlaskie).

W woj. podlaskim rozpoczynają się ferie zimowe

2022-01-21 7:26

W sobotę (22 stycznia) w woj. podlaskim zaczynają się ferie zimowe. Moment idealny, bo w regionie od kilku dni znowu jest mroźna zima. Dzieci i młodzież na pewno nie mogą doczekać się przerwy od nauki. Ferie będą trwały 2 tygodnie.

W województwach podlaskim i warmińsko-mazurskim rozpoczynają się ferie zimowe. Uczniowie z tych regionów dwutygodniową przerwę w nauce będą mieli do 6 lutego. Uczniowie z tych regionów dwutygodniową przerwę w nauce będą mieli do 6 lutego. Tydzień przed nimi pierwsi ferie rozpoczęli uczniowie z województwa kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego i z wielkopolskiego. Będą odpoczywać do 30 stycznia.

Czytaj też: Podlaskie. Eryk ma chore serce. Ratunkiem jest operacja w USA

Ferie zimowe w szkołach przewidziane są w tym roku szkolnym w czterech terminach. Od 29 stycznia do 13 lutego – uczniowie z woj. dolnośląskiego, mazowieckiego, opolskiego i z zachodniopomorskiego. Ostatni, od 12 do 27 lutego, odpoczywać będą uczniowie z woj. lubelskiego, łódzkiego, podkarpackiego, pomorskiego i ze śląskiego.

Narty biegowe dla początkujących

Od roku szkolnego 2003/2004, zgodnie z przyjętą zasadą, terminy ferii w szkołach w kolejnych latach zmieniają się cyklicznie, np. jeśli w jednym roku w określonej grupie województw ferie zimowe są w drugiej połowie stycznia, to w następnym roku ich termin w tej grupie województw przypadnie na pierwszą połowę lutego. Podziału na województwa dokonano, biorąc pod uwagę liczbę uczniów. Z tej reguły są wyłączone tylko woj. podlaskie i warmińsko-mazurskie, gdzie ferie są zawsze na przełomie stycznia i lutego.

Sonda
Masz już plany na ferie zimowe 2022?