W woj. podlaskim rozpoczynają się ferie zimowe

2022-01-21 7:26
W woj. podlaskim rozpoczynają się ferie zimowe
Autor: Jacek Chlewicki Stacja narciarska Rybno niedaleko Łomży (woj. podlaskie).

W sobotę (22 stycznia) w woj. podlaskim zaczynają się ferie zimowe. Moment idealny, bo w regionie od kilku dni znowu jest mroźna zima. Dzieci i młodzież na pewno nie mogą doczekać się przerwy od nauki. Ferie będą trwały 2 tygodnie.

W województwach podlaskim i warmińsko-mazurskim rozpoczynają się ferie zimowe. Uczniowie z tych regionów dwutygodniową przerwę w nauce będą mieli do 6 lutego. Uczniowie z tych regionów dwutygodniową przerwę w nauce będą mieli do 6 lutego. Tydzień przed nimi pierwsi ferie rozpoczęli uczniowie z województwa kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego i z wielkopolskiego. Będą odpoczywać do 30 stycznia.

Czytaj też: Podlaskie. Eryk ma chore serce. Ratunkiem jest operacja w USA

Ferie zimowe w szkołach przewidziane są w tym roku szkolnym w czterech terminach. Od 29 stycznia do 13 lutego – uczniowie z woj. dolnośląskiego, mazowieckiego, opolskiego i z zachodniopomorskiego. Ostatni, od 12 do 27 lutego, odpoczywać będą uczniowie z woj. lubelskiego, łódzkiego, podkarpackiego, pomorskiego i ze śląskiego.

Narty biegowe dla początkujących

Od roku szkolnego 2003/2004, zgodnie z przyjętą zasadą, terminy ferii w szkołach w kolejnych latach zmieniają się cyklicznie, np. jeśli w jednym roku w określonej grupie województw ferie zimowe są w drugiej połowie stycznia, to w następnym roku ich termin w tej grupie województw przypadnie na pierwszą połowę lutego. Podziału na województwa dokonano, biorąc pod uwagę liczbę uczniów. Z tej reguły są wyłączone tylko woj. podlaskie i warmińsko-mazurskie, gdzie ferie są zawsze na przełomie stycznia i lutego.

Sonda
Masz już plany na ferie zimowe 2022?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE