Wbili nóż w serce i odcięli głowę. Sprawiedliwości stanie się zadość po 21 latach?

i

Autor: Policja Wbili nóż w serce i odcięli głowę. Sprawiedliwości stanie się zadość po 21 latach? / zdjęcie ilustracyjne

Wbili nóż w serce i odcięli głowę. Sprawiedliwości stanie się zadość po 21 latach?

2021-09-18 17:08

48-letni Witold Z. oskarżony o zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem, do którego doszło w 2000 roku stanie w poniedziałek (19 września) przed Sądem Okręgowym w Suwałkach (Podlaskie). Dlaczego dopiero teraz? Mężczyzna przez ok. 20 lat był za granicą, gdzie odbywał karę więzienia.

Do tej makabrycznej zbrodni doszło latem 2000 roku nad jeziorem Zelwa k. Sejn. Grupa mężczyzn piła tam przy ognisku alkohol. Kiedy byli już dość pijani, zaatakowali jednego z kompanów. Przywiązali go do drzewa i zaczęli bić. Motywem agresywnego zachowania miał być zaginiony nóż 27-letniego wówczas Witolda Z. Właściciel noża i dwóch jego kolegów torturowało 34-latka, bili go kijem i kopali. W końcu zabili go dwoma ciosami noża w serce. Sprawcy odcięli ofierze głowę i ukryli ciało w dwóch różnych miejscach, by utrudnić rozpoznanie zwłok. Jak wynika z informacji przekazanych przez PAP, podejrzany o zainicjowanie zbrodni Witold Z. ukrywał się. Pozostałych sprawców zatrzymano. Dwóch z nich suwalski sąd skazał na 25 lat więzienia. Dwaj pozostali za udział w pozbawieniu wolności i pobicie zostali skazani na 7 i 6 lat więzienia.

Zobacz też: List pożegnalny 70-latka. Zastrzelił się w obronie Polski PiS

Suwałki. Witold Z. stanie przed sądem

Witold Z. był poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania. W 2003 roku policja francuska zatrzymała go w związku z przestępstwem, którego dokonał w tym kraju. Przez ten cały czas przebywał we francuskim więzieniu.

Witold Z. w czerwcu tego roku trafił do Polski, gdzie sąd aresztował go na 3 miesiące. Prokuratura postawiła mu zarzuty pozbawienia wolności, pobicia i zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem. Grozi mu od 12 do 25 lat więzienia, a nawet dożywocie.

Jego dzwony biją na całym świecie
Sonda
Czy w Polsce powinna obowiązywać kara śmierci?