Wielki test z historii już 19 lutego

i

Autor: pixabay.com/Gellinger/CC0 Wielki test z historii już 19 lutego

Wielki Test Wiedzy o Historii Białegostoku już 19 lutego. Ostatnia szansa na zapisy!

2017-02-14 8:33

Jeszcze do środy możecie zapisać się do wielkiego Testu Wiedzy o Historii Białegostoku. W tegorocznej edycji pytania będą dotyczyć między innymi Ludwika Zamenhofa. 

19 lutego, w rocznicę odzyskania przez Białystok niepodległości, odbędzie się druga edycja Testu Wiedzy o Historii Białegostoku. W związku z ogłoszeniem roku 2017 rokiem Józefa Piłsudskiego oraz przypadającą 100. rocznicą śmierci Ludwika Zamenhofa test zostanie w części poświęcony właśnie tym dwóm postaciom.

- Uczestnicy będą musieli rozwiązać trzydzieści zadań - mówi Robert Sadowski, dyrektor Muzeum Wojska w Białymstoku. Rozmawiała z nim Ewelina Worobiej, reporterka Radia ESKA:

Na zwycięzce czeka trzy tysiące złotych. Drugie i trzecie miejsce to odpowiednio dwa i tysiąc złotych.​ Do testu może przystąpić maksymalnie trzysta osób, a w historyczne szranki mogą stanąć również osoby niepełnoletnie pod warunkiem, że przedstawią zgodę opiekunów.

W zeszłorocznej edycji testu historycznego wzięło udział 170 osób. Wygrała pani Joanna Żemojda. Najmłodszy uczestnik miał dziesięć lat.

ZOBACZCIE TEŻ: Światowy Dzień Radia: ESKA z wizytą u białostockich przedszkolaków! [AUDIO]